Mitybos nuodėmė, kuriai išrišimo nereikia - kodėl šokoladą valgyti sveika? Koks kiekis rekomenduojamas vyrams, ir koks moterims?  (0)

Šokolado valgymas yra turbūt viena maloniausių sveikos mitybos „nuodėmių“. Daugybė kūno linijas prižiūrinčių žmonių jo vengia, tačiau mokslininkai nustatė, kad reguliarus pasimėgavimas šokoladu gali turėti teigiamą poveikį jūsų širdžiai, rašė dailymail.co.uk.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tam, kad sulauktų optimaliausių rezultatų, per savaitę moterys neturėtų valgyti daugiau nei 30g šokolado. Tuo metu vyrai galėjo tokį patį kiekį suvartoti tarp 2 ir 6 dienų per savaitę.

Laikantis šios taisyklės rizika susirgti širdies ligomis atitinkamai sumažėjo 21 ir 23 proc. Mokslininkai teigia, kad taip yra dėl šokolade esančių priešuždegiminių savybių bei antioksidantų gausos.

Be to, natūralūs kakavos pupelėse esantys antioksidantai falavanoidais gali padėti suvaldyti kraujospūdį, sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje bei mažinti organizme esantį uždegimą.

Tyrimas vyko net 13 metų, o jo metu Danijos mokslininkų komanda sekė 55 tūkst. žmonių savijautą.

Jie pastebėjo, kad net ir pienišką šokoladą vartojantys asmenys patyrė naudą. Nepaisant to, kad pieniškame šokolade kakavos koncentracija yra gerokai mažesnė, juose vis tiek gausu su širdies ligomis kovojančių medžiagų. Visgi juodas šokoladas turėjo daugiau naudos.

Tačiau mokslininkai kol kas nėra pasiryžę tvirtinti, kad kiekvienas asmuo privalo laikytis šios taisyklės. Pasak jų, kiekvienas asmuo turi prižiūrėti savo sveikatą ne tik vartodamas tam tikrą vieną produktą, bet ir propaguodamas sveiką gyvenseną, sportuodamas bei atsisakydamas žalingų įpročių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(9)
(4)
(5)

Komentarai (0)