Vyras prarado pusę veido, bet viltingai žiūri į ateitį (nuotraukos gali šokiruoti)  ()

Žmogus, kurį matote nuotraukose – šypsosi. Jis džiaugiasi sėkmingai pavykusia operacija, po kurios jis atrodo ir jaučiasi kur kas geriau. Daugelis atsidūrę Timo McGratho vietoje pultų į neviltį dėl tokios išvaizdos, tačiau Timui tai – dar vienas vilties lašas ir ilgo kelio pradžia.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Timas McGrathas – 38 amerikietis, aistringas ledo ritulio gerbėjas. Anksčiau jis buvo labai sportiškas, aktyvus vyras, tačiau visas jo gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, kuomet jam buvo diagnozuota reta minkštųjų audinių vėžio forma, apėmusi visą kairiąją veido pusę.

Žinoma, viskas prasidėjo nuo palyginti mažo gumbelio – 2014 metais gydytojai aptiko maždaug kiaušinio dydžio auglį ir iš karto pasiūlė operuotis. McGrathas nesutiko, norėdamas prieš tai išbandyti visas kitas alternatyvas. Chemoterapija nepadėjo, auglys sparčiai augo ir jau 2015 metais vyras nebegalėjo kvėpuoti ir valgyti. Jam buvo atlikta tracheostomija ir gastrostomija.

Tačiau tuomet reikalai ėmė tvarkytis – gydymas radiacija veikė auglį ir šis pradėjo trauktis. Kaip pats vyras sakė, mirusio auglio gabalai tiesiog krito nuo jo veido. Vyras vėl galėjo valgyti nedidelius maisto gabalėlius. Visgi, likusią masę vis tiek teko šalinti chirurginiu būdu ir gydytojai nieko gero nežadėjo.

McGrathas išgirdo blogiausią galimą scenarijų – kad jis praras akį, pusę veido ir ausį. Jis tuo netikėjo, nes jau manė, kad po truputį gyja. Tačiau viskas buvo taip, kaip gydytojai ir teigė – teko šalinti pusę veido ir ją atkūrinėti iš kitų kūno vietų paimtais raumens ir kauliniais audiniais. Juos kūnas nuolat atmetinėjo, vyras patyrė kelias sunkias infekcijas. Pusė jo veido atrodė kaip viena didelė žaizda, su atviromis ertmėmis.

Tuomet McGrathas Chaiyasate, kuris sutiko jį operuoti ir pabandyti grąžinti jam veidą. Operacijos metu odos lopai nuo kojos ir rankos buvo perkelti ant veido, suformuota bendra forma. Tai – tik pirmoji operacija iš daugelio, kurias McGrathui teks ištverti. Antroji bus atlikta artėjančią žiemą. Tačiau vyras jau dabar džiaugiasi rezultatais.

Beje, jis teigia, kad jam labai pasisekė – jo draugai jam ne tik padėjo surinkti daugiau nei 40 tūkstančių dolerių, reikalingų gydymui, bet ir draudimas tikrai stipriai padėjo. Skaičiuojama, kad vien pirmosios 8 savaitės ligoninėje draudimo bendrovei atsiėjo daugiau nei milijoną dolerių, o visas gydymas – dešimtis kartų daugiau.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(34)
(6)
(28)

Komentarai ()