Kada reikia eiti miegoti, kad pabudę 7 valandą ryte jaustumėtės žvalūs ir pailsėję?  (2)

Mums įprasta manyti, kad norint anksti pabusti reikia eiti miegoti kiek įmanoma anksčiau. Iš dalies tai yra tiesa - ilgesnis miego laikas yra svarbus. Tačiau ir paros laikas, kuomet eisite miegoti, yra svarbus veiksnys. Kada turėtumėte eiti miegoti, jei norite pabusti 7 valandą ryte ir jaustis žvalūs?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Turbūt jau esate girdėję apie miego ciklus ar REM (greitų akių judesių) miego fazę. Skirtingos miego stadijos kinta ciklais, trunkančiais maždaug po pusantros valandos. Pirmoji miego stadija trunka keletą minučių, kai žmogus pradeda snūduriuoti, vėliau žmogus kietai įminga ir galiausiai ciklas baigiasi REM miego faze, pasižyminčia ryškiais sapnais.

Jei ryte žmogus prabunda ciklo viduryje, jis dažniau būna suirzęs, rašo Indy100.com. Jei taip dažnai nutinka ir jums, ši žaliuzių kompanijos svetainės sukurta skaičiuoklė padės apskaičiuoti, kuriuo metu turėtumėte eiti miegoti.

Pavyzdžiui, jei ryte turite atsikelti 7 val., miegoti turite eiti šiomis valandomis: 21.46, 23.16, 00.46 arba 2.16 val. nakties.

Tam, kad žmogus užmigtų, reikia maždaug 14 min., o miego ciklai trunka apie 90 min. Tad naudodamiesi šia skaičiuokle, galite tiksliai numatyti geriausią laiką eiti miegoti.

Žinoma, galite pasinaudoti ir mobiliomis miego ciklų žadintuvo programėlėmis, kurios stebi jūsų aktyvumą miego metu ir žadina jus tuomet, kai jūs pereinate į kitą miego fazę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
(54)
(16)
(38)

Komentarai (2)