Turite draugų, kurie nuolat kelia nuotraukas į socialinius tinklus? Jie gali turėti rimtų psichikos problemų  (4)

Tikriausiai pastebėjote, kad kai kurie jūsų draugai kelia žymiai daugiau nuotraukų į socialinius tinklus nei kiti. Galbūt net turite draugų, kurie tai daro nuolat, nepriklausomai nuo to, kur būtų ir ką veiktų. Naujas tyrimas atskleidė, kad tai gali būti sunkaus psichikos sutrikimo simptomas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Harvardo ir Vermonto universitetų mokslininkai teigia, kad itin dažnas nuotraukų kėlimas į socialinius tinklus gali įspėti apie depresiją. Įdomu tai, kad mokslininkai yra tokie užtikrinti savo atradimu kad net sukūrė kompiuterinę programą, kuri analizuoja žmonių aktyvumą socialiniuose tinkluose ir pagal tai 70 % tikslumu gali nustatyti ar socialinių tinklų naudotojas serga depresija. Manote, kad 70 % nėra taip jau tikslu? Skaičiuojama, kad šeimos gydytojas apsilankymo metu, kuomet gali klausti ko tik panorėjęs, depresiją nustato vos 40 % tikslumu.

Mokslininkai teigia, kad depresija sergantys žmonės kelia daugiau nuotraukų, jose dažniau matome veidus, retai naudojamos retušavimo programos ar filtrai. Analizuojant spalvas pastebėta, kad depresija sergančių žmonių nuotraukos pasižymi tamsiomis spalvomis ir dažnai susilaukia komentarų.

Mokslininkai teigia, kad šis tyrimas gali padėti sukurti programėlę, kuri įspėtų naudotojus ir gydytojus apie pirmuosius depresijos simptomus. Programėlė analizuotų naudotojo žingsnius, elgesį socialiniuose tinkluose ir pateiktų šią informaciją gydytojui. Žmogus pats gali nesuprasti, kad serga, todėl tokia programėlė įspėtų apie pačius pirmuosius simptomus.

Į tyrimą buvo įtraukti 166 žmonės, 71 iš jų sirgo depresija. Programa išanalizavo nuotraukas ir aktyvumą socialiniuose tinkluose ir pateikė spėjimą, kurie žmonės serga depresija. Mokslininkai patys nustebo pamatę, kaip skiriasi sveiko ir depresija sergančio žmogaus elgesys socialiniuose tinkluose. Visgi, norint patvirtinti tyrimo rezultatus reikės į jį įtraukti gerokai daugiau dalyvių.

Visgi, patiems diagnozuoti depresijos tikrai nereikėtų vien pažvelgus į draugų nuotraukas socialiniuose tinkluose. Tai gali būti vienas iš ženklų, tačiau reikia atsižvelgti ir į kitus elgesio pokyčius ir tiesiog kalbėtis su žmogumi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(41)
(2)
(39)

Komentarai (4)