Kaip užmigti per minutę? Padės šie 8 patarimai  (3)

Miego problemos vargina daugybę žmonių. Kiekvienam naudinga išmokti greitai užmigti ir gerai išsimiegoti. Šie patarimai padės jums išsiugdyti tokį sugebėjimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Visiška tamsa

Miegas yra tamsaus paros laiko užsiėmimas. Bet kokie šviesos dirgikliai gali sutrikdyti hormonų sistemą, kuri persitvarko nakčiai. Išmanusis telefonas, televizorius, lempos ir šviesos signalai trukdo miegui. Kai kambaryje vyraus tamsa, užmigsite savaime.

Šilta vonia

Jeigu jaučiatės sudirgę ir nesugebate išsivaduoti nuo dienos streso, pabandykite išsimaudyti vonioje. Šilas vanduo padeda atsipalaiduoti, todėl užmigti bus lengviau. Jeigu nėra galimybės ar noro išsimaudyti, apsiklokite šilčiau ir pagulėkite ramiai. Šilta antklodė paveiks panašiai kaip šiltas vanduo.

Šaltas kambarys

Šilta lova ir vėsus kambarys – idealus derinys geram miegui. Prieš miegą visada gerai išvėdinkite kambarį.

Skaitymas

Knygų skaitymas – geriausias užsiėmimas prieš miegą, padedantis nuslopinti dienos stresą, atsipalaiduoti ir nusiraminti. Knygos turi būti popierinės. Skaitymas kompiuterio ekrane veikia priešingai.

Šiltas gėrimas

Karštas gėrimas pakelia kūno temperatūrą ir padeda greičiau užmigti. Idealiai tinka arbata arba karštas pienas su medumi.

Padėtis

Dauguma žmonių užmiega gulėdami ant šono, bet tada kvėpavimo takai susispaudžia ir oras negali laisvai cirkuliuoti. Geriausia poza miegui yra gulėjimas ant nugaros.

Kvėpavimas

Ramus ir tolygus kvėpavimas – gero miego sąlyga. Patartina specialiai mokytis ramiai kvėpuoti ir sąmoningai sureguliuoti savo kvėpavimą prieš miegą. Užtenka įkvepiant ir iškvepiant suskaičiuojant iki šešių. Toks pratimas padeda greitai prisotinti kraują deguonies ir užmigti.

Pagalvė

Pagalvė nėra būtinas daiktas miegančiam žmogui. Evoliucija neparuošė mūsų miegoti ant minkštų ir didelių pagalvių. Pernelyg minkšta ar per didelė pagalvė nepadeda greitai užmigti ir giliai išmiegoti. Nuo jos gali iškrypti stuburas.

Jei negalite miegoti visai be pagalvės, tai bent pasirinkite mažą.

Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Gražina Vasiliauskienė
(16)
(23)
(-7)

Komentarai (3)