Kiek kartų per savaitę žmonės turėtų užsiimti seksu? O kokia dabartinė statistika?  ()

Seksas ir sveikata – neatsiejami dalykai. Įvairių tyrimų rezultatai skelbia, kad seksas padeda džiaugtis liaunesniu liemeniu, stipresne širdimi. Taip pat padeda sumažinti prostatos ir krūties vėžio riziką.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lovos žaidimai naudingi ir psichikos sveikatai, nes seksas gerina nuotaiką ir padeda apsisaugoti nuo depresijos. Nepaisant sekso teikiamos naudos, skubantys šių dienų žmonės vis rečiau randa laiko vienam didžiausių gyvenimo malonumų.

Seksologai ir santykių specialistai tvirtina, kad dabar žmonės mylisi rečiau, negu tai darė prieš dešimtmetį. Priežastys gali būti įvairios. Ilgos valandos darbe, vaikų, šeimos reikalai, didelis pramogų pasirinkimas, galimybė leisti laisvą laiką ne namuose, internetas ir televizija. Tad kiek kartų per savaitę vyrams ir moterims reikia lytinių santykių?

Šią temą nagrinėjantys seksologai ir santykių specialistai tvirtina, kad nėra vieno skaičiaus, kuris tiktų visiems. Tačiau bent kartą per savaitę rasti laiko maloniam ir sveikam atsipalaidavimo būdui vertėtų atrasti.

Tyrimai skelbia, kad vidutinis suaugęs žmogus per metus mylisi 54 kartus, arba šiek tiek dažniau nei kartą per savaitę. Sutuoktiniai, gyvenantys po vienu stogu, mylisi kiek rečiau – 51 kartą per metus. Santykių ekspertai tikina, kad toks dažnis – optimalus.

Tos poros, kurios kartą per savaitę randa laiko aistringiems meilės žaidimams, džiaugiasi laimingesniu gyvenimu, tvirtesniu abipusiu ryšiu ir geresne fizine bei psichine savijauta. Tiesa, įdomu tai, kad tos poros, kurios mylisi dažniau, nesijaučia laimingesnės nei tos poros, kurios mylisi kartą per savaitę.

Todėl sakyti, kad kuo daugiau sekso, tuo geriau, kažin ar galima. Nepaisant to, seksualinis gyvenimas turėtų būti kiekvienos poros siekiamybė. Tos poros, kurios kartu gyvena ne vienus metus, ypač turėtų stengtis palaikyti romantišką seksualinį ryšį su partneriu ir dažniau vienas kitam sužadinti aistrą.

Tačiau seksas jokiu būdu neturėtų tapti priverstiniu darbu. Sekso kiekis priklauso ir nuo įvairių kitų niuansų: amžiaus, fizinės sveikatos ir seksualinio temperamento. Beje, žmonės, gyvenantys šiltame klimate, yra temperamentingesni nei tie, kurie gyvena Šiaurėje – mat šiltas klimatas turi įtakos testosterono kiekiui organizme.

Parengė Toma Aleksėjūnaitė

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(19)
(15)
(4)

Komentarai ()