Mokslinis tyrimas parodė, kokie paprasti gyvenimo dalykai padeda išvengti ankstyvos mirties: praktikuokite bent kelis ir gyvensite kur kas ilgiau!  ()

Mokslininkai nustatė, kad mėgstama veikla gali pridėti keletą gyvenimo metų. Specialistai iš Didžiosios Britanijos 8,5 metų stebėjo grupę senyvo amžiaus britų, kuriems tyrimo pradžioje buvo apie 65 metus. Mokslininkai apklausė visus dalyvius, ar šie turi kokių nors pomėgių. Paaiškėjo, kad hobio turėjimas gerokai didino žmogaus optimizmą. Bet svarbiausia, kad per 8,5 metų mirė 29 proc. eksperimento dalyvių, neturėjusių hobio, ir tik 9 proc. iš pomėgius turėjusiųjų pogrupio.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įsigykite augintinį

Statistikos duomenimis, šunų ir kačių šeimininkai gyvena vidutiniškai 5 metus ilgiau. Pavyzdžiui, JAV senelių namuose taikoma gyvūnų terapija.

O australų mokslininkai nustatė, kad bendraujant su šunimi arba kate kraujyje mažėjo cholesterolio kiekis.

O tiems, kurie nenori gauruoto draugo, specialistai pataria atkreipti dėmesį į žuvytes.

Amerikiečiai atliko keletą eksperimentų ir nustatė: padidėjęs kraujospūdis sumažėja per 15-20 minučių vien stebint akvariumo žuvyčių gyvenimą.

Vaikštinėkite

Ėjimas sparčiu žingsniu po 25 minutes per dieną gali pridėti 7 gyvenimo metus. Tai nustatė Vokietijos mokslininkai.

Mokslininkai domėjosi 30-60 metų vyrų ir moterų, iki tol nesportavusių, sveikatos rodikliais.

Po 6 mėnesių sportavimo buvo tiriamas savanorių kraujas, siekiant nustatyti senėjimo proceso žymenis. Per šį laiką visų dalyvių visų organų ir sistemų senėjimas sulėtėjo.

Keliaukite!

Tai padeda stiprinti imunitetą. Keliaujant jus nuolatos veikia įvairios aplinkos sąlygos, o tai treniruoja imuninę sistemą.

Be to, įrodyta, kad kelionės padeda lengviau įveikti stresą, todėl kelionių mėgėjus rečiau ištinka infarktai ir insultai.

Vaikščiokite į bažnyčią

JAV Ajovos universiteto specialistai nustatė, kad kassavaitinis lankymasis pamaldose bažnyčioje arba kitoks religinis ritualas palankiai veikia gyvenimo trukmę ir gali pridėti 7 gyvenimo metus. Kodėl taip yra? Todėl, kad malda veikia kaip meditacija - jei esate netikintis, galite į bažnyčia ir nevaikščioti, tas pats efektas bus praktikuojant meditaciją. 

Spręskite kryžiažodžius

Vokiečių mokslininkai bandė nustatyti veiksnius, turinčius įtaką ilgesnei gyvenimo trukmei. Paaiškėjo, kad seni žmonės, kurie netingi nuolatos duoti darbo smegenims, turi daugiau šansų tapti ilgaamžiai.

Pavyzdžiui, nustatyta, kad tų, kurie mėgsta spręsti kryžiažodžius, šansai išgyventi iki 75 metų yra 
30 proc. didesni negu tų, kurie nemėgsta tokios veiklos.

Auginkite gėles

Švedų mokslininkai nustatė, kad senyvi žmonės, kurie mėgsta kapstytis sode ar darže, maždaug 30 proc. rečiau už bendraamžius patiria insultus ir serga širdies bei kraujagyslių ligomis.

Šokite!

Šis smagus užsiėmimas palankiai veikia organizmą: kraujyje daugėja deguonies, mažėja nervinė įtampa ir galvos skausmas.

Taip pat nustatyta, kad moterys, kurioms buvo pašalintas piktybinis auglys, pasveiksta greičiau, jeigu prie įprasto gydymo pridedami ir šokiai. Atlikus mastektomiją, petys gali tapti nejudrus, bet moterys, kurios šoko, išlaikė sąnario lankstumą.

Mokykitės užsienio kalbų

Užsienio kalbos mokymasis, teigia mokslininkai, teigiamai veikia žmogaus smegenis net sulaukus garbingo amžiaus.

Specialistai lygino rezultatus testų, kuriuos dalyviai atliko būdami 11 metų, su atitinkamais rodikliais sulaukus 70-ies ir padarė išvadą, kad smegenų darbas gerėjo kaip tik dėl užsienio kalbos mokymosi.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
Autoriai: Milda Kunskaitė
(22)
(4)
(18)

Komentarai ()