„Piliečių mokslas“: kaip tapti mokslininku per vieną naktį? (Video)  ()

Jūsų ekranuose - nauja „Mokslo sriubos“ rubrika apie piliečių mokslą. Jos metu išvysite daugybę būdų kaip patiems įsitraukti į mokslinius tyrimus. Sužinosite, kaip pačių surinktų duomenų pagalba rūpintis savo aplinka ir sveikata. Trumpai tariant, „piliečių mokslas” - tai galimybė visiems visuomenėms nariams prisidėti ar patiems vykdyti mokslinius tyrimus. Juk mokslas ir žinios priklauso mums visiems, ar ne?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Žmonės gyvena, dirba ir keliauja pačiose įvairiausiose vietose. Todėl mokslininkams jie gali pateikti duomenų iš savo gyvenamosios aplinkos. Čia jie pastebi gerokai daugiau nei mokslininkai kada nors galėtų pamatyti ir užfiksuoti!” - sako žinomas piliečių mokslo tyrėjas Muki Haklay.

XIX amžiaus pabaigoje mokslas tapo laboratorijose ir tyrimų centruose vykdomu darbu, kurį dauguma visuomenės narių geriausiu atveju gali tik stebėti. Vis dėl to, panašu, jog XXI-asis amžius žada visa tai vėl apversti aukštyn kojomis!

Daugiau apie piliečių mokslą bei skirtingas iniciatyvas, į kurias galite įsitraukti ir Jūs, papasakosime kitose rubrikose.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(5)
(1)
(4)

Komentarai ()

Susijusios žymos: