Žmogaus ir avies hibridai jau pakeliui: tai padės išgelbėti daug gyvybių ir bus proveržis medicinoje?  ()

Mokslininkai ruošiasi sukurti pirmąjį žmogaus ir avies hibridą. Nors skamba keistai, iš tikrųjų šių eksperimentų tikslai gali išgelbėti daugybės žmonių gyvybes.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai sudarė sąlygas, kad organai, kuriuos būtų galima persodinti žmonėms, vystytųsi gyvūnuose. Šis atradimas įžiebė viltį pacientams, laukiantiems organų donorų bei sergantiems beveik nepagydomomis ligomis. Tai gali tapti vienu aukščiausių pasiekimų medicinoje, rašė dailymail.co.uk.

Sėkmingas Stanfordo universiteto, JAV, tyrėjų projektas gali padėti pagaliau atrasti vaistą nuo 1 tipo diabeto. Šis vaistas yra kasos transplantavimas. Manoma, kad geras šio organo funkcionavimas sureguliuotų cukraus kiekį kraujyje ir išgydytų nuo diabeto. Anksčiau tyrėjai buvo sukūrę žmogų ir kiaulę primenantį gyvį.

Jie netvėrė džiaugsmu, jog šį hibridą gali panaudoti auginant žmogaus organus, tačiau daugiau niekas nesiryžo atlikti tolimesnių tyrimų. Visgi Stanfordo universiteto komandai pavyko transplantuoti pelei kasos organą, tai buvo pirmasis sėkmingas bandymas.

Genetikos profesorius Dr. Hiro Nakuachis teigė, kad jie pelės kasą transplantavo žiurkei ir tada diabetu sergančiai pelei, o tai ją beveik išgydė. Jo manymu, kol toks organų transplantavimo metodas bus atliekamas žmonėms, tai gali užtrukti iki 5 ar net 10 metų.

Svarbu tai, kad šis bandymas padėtų sumažinti organų donorų trūkumą. Tvirtinama, kad 32 žmonės miršta per dieną laukdami gyvybę išgelbėsiančio organo.

Šiandien Lietuvoje organų ir audinių transplantacijos laukia maždaug 370 žmonių, tačiau dėl donorų trūkumo procedūra yra vis atidėliojama. Tai yra vienas perspektyviausių medicinos tyrimų, bet tai kelia daug rūpesčių gyvūnų teises saugančioms organizacijoms.

Nepaisant to, Kalifornijos universiteto gyvūnų mokslų daktaras Pablo Rossas sakė, kad šie organai gali būti naudojami ne tik gyvybėms gelbėti, o ir gydyti įvairias ligas, pvz., diabetą.

Mokslininkai planuoja greitu metu implantuoti žmogaus kamienines ląsteles į avių embrionus ir tikisi, kad žmogaus DNR ląstelės gebės išvystyti tokius organus kaip kasa.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(4)
(5)
(-1)

Komentarai ()