Buvęs JAV karininkas pasidalino patarimu apie produktyvumą - kaip jūs vos pabudę kenkiate savo dienos darbams?  (1)

Visi norime būti produktyvūs. Norime savo laiką išnaudoti kiek įmanoma naudingiau, kad kasdien pasistūmėtume į priekį. Visgi, kartais, atrodo, patys sau pakenkiame ir niekaip negalima prisiversti dirbti. Buvęs JAV karinių jūrų pajėgų specialiojo padalinio (SEAL) karininkas Jocko Willinkas pasidalino patarimu ką reikėtų daryti, kad pabustumėte nusiteikę darbui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Problema beveik visada yra rytas. Žmonės pabudę sunkiai keliasi iš lovos, gerdami savo rytinę kavą vis dar svajoja apie miegą, vangiai dėliojasi dienos darbus. Vėliau, jau pražvalėję, imasi darbo, tačiau pirmieji žingsniai visada yra lėti ir nemalonūs. Galiausiai, dienos pabaigoje paaiškėja, kad ryte sudarytas darbų sąrašas taip ir liko neįgyvendintas, o jau norisi miego. Tenka dirbti ir naktį, o galiausiai nueiname miegoti per vėlai. Ir taip ciklas kartojasi - ryte vėl pabundame nenusiteikę darbui.

Tačiau taip neturėtų būti. Žmogus ryte natūraliai yra mieguistas ir nepatenkintas tuo, kad reikia keltis. Keltis su žadintuvo signalu nėra natūralu, pertraukiami miego ritmai. Idealu būtų visiems miegoti pagal kūno poreikius, tuomet pabustumėte geriau nusiteikę. Visgi, tai nėra realu, todėl Willinkas, buvęs karininkas, o dabar konsultacinės įmonės savininkas ir knygų autorius pataria ryte tiesiog negalvoti.

Jocko Willinkas kadaise vadovavo elitiniam daliniui, veikusiam Irako kare. Tiek tarnybos metu, tiek asmeniniame gyvenime jam nuolat teko anksti keltis. Tačiau jis greitai suprato, kad rytui tinka tik vienos rūšies darbai - tokie, kuriems galvoti nereikia. Willinko nuomone, žmonės kenkia savo produktyvumui ryte per daug galvodami. Vos pabudę stresą užsivelkame tarsi drabužius - pradedame galvoti apie darbą, dienos pradžią, mokslus ir taip toliau. Willinkas pataria ryte kiek įmanoma mažiau galvoti. Kaip?

Geriausia darbų sąrašą susidaryti vakare, prieš einant miegoti. Kai planuojate savo darbotvarkę, rytui palikite tuos darbus, kurie nesekina proto. Pats Willinkas keliasi pusė penkių ryto, tuomet apsivelka savo iš vakaro suruoštus sportinius drabužius ir eina į garaže įrengtą sporto salę. Greita mankšta padeda prabusti protui ir atgaivina kūną. O po to, kai jau yra žvalesnis, jis imasi protinių darbų ir beveik visada griežtai laikosi savo vakare sudaryto darbų sąrašo - jis jaučia, kad yra produktyvesnis, kai nereikia priimti nenumatytų sprendimų.

Beje, nebūtinų sprendimų vengia ir garsiausi pasaulio verslininkai. Dėl to kai kurių technologinių kompanijų vadovai ir politikai (tarp jų ir Lietuvos) kasdien rengiasi vienodais rūbais. O iš vakaro sudarytas darbų sąrašas ne tik padės išvengti chaotiškos dienos pradžios, bet ir gelbės nuo streso ir leis greičiau užmigti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(36)
(11)
(25)

Komentarai (1)