Kas yra tas naujo automobilio kvapas ir kodėl jis taip greitai pranyksta? Ar įmanoma sugrąžinti naujo automobilio kvapą ir kaip tai gali paveikti sveikatą?  ()

Jūs tikriausiai žinote tą kvapą - įsėdus į visai naują automobilį juntamas stiprus, tačiau malonus kvapas. Per kelias savaites jis išsisklaido ir automobilis oficialiai nustoja būti nauju. Bet kas skleidžia tą kvapą? Gal juo mėgautis nereikėtų, nes jis gali kenkti sveikatai?


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-03-06 Kas yra tas naujo automobilio kvapas ir kodėl jis taip greitai pranyksta? Ar įmanoma sugrąžinti naujo automobilio kvapą ir kaip tai gali paveikti sveikatą?  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmonės mėgsta tą naujo automobilio aromatą dėl labai paprastos priežasties - mums patinka nauji automobiliai. Tiesą sakant, mums patinka nauji pirkiniai apskritai. Įsigytas naujas automobilis yra didelė laimė daugeliui žmonių, o tas kvapas tarsi primena, kad mašina yra visai nauja ir ji - jūsų. Po kelių savaičių to kvapo visai nebelieka, todėl žmonės ilgai galvojo, kas jį skleidžia.

Iš tiesų, naujo automobilio aromatas yra gausybės skirtingų kvapų mišinys. Pirmą kartą išvydę saulę garuoja plastikai, klijai, stipriai kvepia odinės automobilio dalys dėl chemikalų, naudotų gamybos procese. Automobilis prisipildo stipriai kvepiančių dalelių, kurios nusėda ant stiklų, kurie dėl to pasidengia riebaliniu sluoksniu. Daugelis naujų automobilių kvepia labai panašiai būtent dėl naudojamo plastiko ir būdų jį sutvirtinti - šie gamybos metodai mažai skiriasi tarp skirtingų gamintojų.

Oda ir kiti minkšti paviršiai kvepia ilgiau, o kieti plastikai - trumpiau. Visgi, vos per porą savaičių šis kvapas išnyksta. Taip yra dėl to, kad nuo saulės šviesos, šilumos ir vėdinimo atsipalaiduoja visi chemikalai, kurie greitai išgaruoja. Jų tiesiog nebelieka - nebėra tų gamybos pėdsakų, kurie skleistų tą saldžiai malonų kvapą. Tai tarsi gamybos procesų likučiai, kurie, kaip jau sutapo, labai greitai garuoja. Naujo automobilio kvapo nesugrąžins jokie valymo procesai. Bet ar tas kvapas mums yra pavojingas?

Iš tikrųjų, tai medžiagos, kurios skleidžia tą kvapą, yra žalingos žmogaus sveikatai. Tačiau jų naujame automobilyje yra visai nedaug. Kadangi šie chemikalai labai greitai garuoja, net ir tokioje uždaroje erdvėje didelė jų koncentracija nesusidaro - jie labai greitai išsivėdina. Kita vertus, nustebsite sužinoję, kad automobilių gamintojai deda pastangas eliminuoti naujo automobilio kvapą apskritai.

Greitai garuojantys chemikalai gali kelti galvos skausmą, o ir natūralios medžiagos dabar yra madoje. Nors koncentracija automobilio salone yra visai nedidelė, gamykloje dirbantys žmonės šio kvapo tiesiog nekenčia. Aišku, tie, kurie su šiomis medžiagomis dirba tiesiogiai, dėvi specialius kostiumus ir kaukes, tačiau šis kvapas jaučiamas ir salono surinkimo metu. Jei būtumėte įsėdęs į naują automobilį prieš 20 metų, jis būtų kvepėjęs kur kas stipriau nei šiuolaikinių mašinų salonas. Taip yra dėl to, kad dabar naudojami geresni plastikai ir gamintojai stengiasi atsikratyti to kvapo.

Tačiau tie, kurie nori, kad jų automobilis kaskart primintų, koks naujas yra, turi tiesiog įsigyti specialų oro gaiviklį. Naujo automobilio kvapai yra labai populiarūs ir juos galima naudoti ir senesnių automobilių salonuose.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(10)
(1)
(9)

Komentarai ()