Vyrui ligoninėje vietoje pagalvės davė jo paties amputuotą pėdą (Video, vaizdai gali šokiruoti)  (1)

Tai, kaip rūpinamasi sužeistaisiais ir sergančiaisiais daug pasako apie visuomenę. Visgi, nesinorėtų apie indus spręsti vien iš šių vaizdų. Po autobuso avarijos į ligoninę patekęs vyras negavo jokios pagalvės. Vietoj to gydytojai jam po galva pakišo jo paties pėdą. Po to užvirė konfliktas, kokį mūsų šalyje būtų sunku įsivaizduoti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiaurės Indijoje, netoli Džhansio miesto, įvyko autobuso avarija. Autobusu važiavo vienos mokyklos mokiniai ir pora darbuotojų. Vienas iš jų buvo šis 25-erių metų vyras. Jis avarijos metu buvo stipriai sužalotas, todėl buvo skubiai nuvežtas į ligoninę, kur jam buvo amputuota pėda. Į ligoninę greitai atvyko ir vyro artimieji, kurie pašiurpo pamatę, kad vyrui po galva padėta jo paties pėda - jokios pagalvės čia nebuvo.

Tikriausiai keistai pasirodys ir tai, kad vyras guli koridoriuje, ant siauros lovos. Tačiau avarijos metu buvo sužaloti ir 25 vaikai, todėl tikėtina, kad ligoninėje tiesiog trūko vietų. Galbūt trūko ir pagalvių. Vyro artimieji, žinoma, pradėjo kelti šurmulį, reikalaudami paimti koją ir duoti vyrui pagalvę. Tačiau gydytojai atsisakė ir situacijos nekomentavo. Galiausiai, po poros valandų artimieji patys nupirko vyrui pagalvę ir koja buvo patraukta. Vyras su savo amputuota pėda po galva praleido daugiau nei dvi valandas.

Šokiruojantis vaizdo įrašas, kur amputuota pėda naudojama vietoj pagalvės

Medicinos mokslo ministras ėmėsi veiksmų, kuomet ši istorija iškilo į viešumą. Buvo nušalintas vienas gydytojas, vienas rezidentas ir pora seselių. Tačiau tai dar nereiškia, kad jie susilauks kokios nors bausmės. Tyrimo metu jie galės pasiaiškinti ir atsipirkti, pavyzdžiui, įspėjimu.

Panašūs atvejais Indijoje yra gana dažni. Dėl didelio pacientų skaičiaus gydytojai neskiria jiems dėmesio, kartais tiesiog atsisakydami padėti. Visai neseniai nuskambėjo kitas atvejis, kuomet gydytojai vienoje Indijos ligoninėje atsisakė suteikti mirštančiai mergaitei dirbtinę plaučių ventiliaciją, teigdami, kad tiesiog nėra laisvų aparatų. Manoma, kad medikai nenorėjo padėti dėl kokių nors kitų priežasčių.

Praeitą mėnesį kitoje ligoninėje Dehradūne gydytojai įsakė pacientams, kurie laukia operacijos, pasirūpinti savo anestetikais. Pasiteisinimas labai paprastas - valstybinėje ligoninėje jie tiesiog baigėsi. Dauguma pacientų šioje ligoninėje yra nepasiturintys ir negali sau leisti įsigyti brangių vaistų. Kiti net nežino, iš kur jų gauti. Todėl daugybė operacijų buvo tiesiog atidėtos. Tarp jų - ir gyvybiškai svarbios.

Visgi, net tokiame kontekste po galva padėta amputuota pėda atrodo neįprastai. Neaišku, kodėl toks sprendimas būtų priimtas, net jei pagalvių tiesiog pritrūko. 

Aut. teisės: Technologijos.lt
(12)
(2)
(10)

Komentarai (1)