Kodėl oro uostų keleivių terminalai yra iškloti kilimais? Tai daroma tikrai ne be priežasties ir tikrai ne dėl patogumo - tai uždirba pinigus ir net labai didelius pinigus  (6)

Kasdien per oro uostus pereina tūkstančiai žmonių. Tai – tarsi miestai miestuose, kuriuose verda savotiškas, kiek uždaras gyvenimas. Kasdien gyventojai šiame mieste keičiasi. Vieni čia užsuka trumpam, tarytum į svečius, palydi keliaujančius, nubraukia ašarą ir išskuba į savo gyvenimus. Kitiems oro uostuose tenka praleisti ne vieną ir ne dvi valandas. Jei dažnai keliaujate lėktuvais tikriausiai pastebėjote, kad keleivių terminalai labai dažnai būna iškloti kilimais, o štai zonos kur vaikšto ir pasitinkantys bei palydintys – plytelėmis. Kodėl taip yra? Tik nesakykite, kad manote, jog tai tik atsitiktinumas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelis viešų pastatų turi kietas grindis. Jos dažniausiai yra išklotos plytelėmis – jas tiesiog lengviau valyti. Ten, kur praeina gausybė žmonių, kilimas tiesiog nėra praktiškas pasirinkimas. Jis sugeria purvą ir dėvisi kur kas greičiau nei plytelės ar kiti kieti paviršiai. Dar daugiau – ant jų lagaminai rieda sunkiau. Tačiau, kad ir kaip keistai tai atrodytų, daugelio pasaulio oro uostų keleivių terminalai yra iškloti kiliminėmis dangomis. Kodėl? Dėl tos pačios priežasties, kodėl kilimas yra ir jūsų svetainėje.

Kai kitą kartą būsite kokiame nors pasaulio oro uosto keleivių terminale, apsižvalgykite. Jie turi ne tik kilimus, bet ir didelius langus, žemas lubas, gerą apšvietimą. Vėlgi, tai nėra interjero dizainerio išmonė – visa tai turi funkciją. Oro uostai žmonėms kelia stresą. Vėluoja jūsų lėktuvas, jūs esate pavargęs, jus erzina saugumo patikros, o aplink tiek daug žmonių. Norit tikėkit, norit ne, bet kilimai (kaip ir mėlyna spalva lėktuvų salonuose) padeda nusiraminti.

Kiliminė danga namuose suteikia jaukumo. Šalia to dar pridėkite daug natūralios šviesos ir žemas lubas – tai maži ženklai, kurie šiek tiek primena namus. Kilimai taip pat gerina erdvės akustines savybes – garsas lengviau atsispindi nuo kietų paviršių. O ir lagaminų ratukai sukasi visai tyliai. Visa tai bent šiek tiek turėtų sumažinti stresą ir padėti žmonėms bent šiek tiek labiau atsipalaiduoti. Aišku, kodėl oro uostui turėtų rūpėti jūsų nuotaika?

Jei žmogus nekenčia oro uostų, jis visomis išgalėmis stengsis išvengti kelionių lėktuvais. Oro uostai neuždirba iš žmonių, kurie į keliones leidžiasi, pavyzdžiui, automobiliais. Plius, laimingi, atsipalaidavę keliautojai išleidžia bent 7 % daugiau pinigų apsipirkinėdami terminalo parduotuvėse ar užkandžiaudami kavinėse. Taigi, nors kilimai ir kelia papildomas išlaidas, jas kompensuoja patys keleiviai. Tiesa, kiliminė danga naudojama tikrai ne visuose pasaulio oro uostuose – kartais manoma, kad kaštai tiesiog viršys naudą.

Jei atidžiau pasidairytumėte po kurį nors iš didžiųjų pasaulio oro uostų, pastebėtumėte, kad čia keleivių srautai yra labai efektyviai valdomi. Jūs tiesiog privalote pereiti per ne vieną parduotuvę, norėdami nueiti iki savo vartų. Suoliukai taip pat yra išdėstyti taip, kad jums reikėtų žiūrėti į reklamas ar į netoliese esančias kavines – jei ilgai žiūrėsite į kavą geriančius žmones, tikriausiai ir patys įsigeisite karšto gėrimo. Prekyba yra labai svarbi oro uostų gyvenimo dalis,  o uždara erdvė leidžia kontroliuoti žmonių srautus taip, kad jie kuo daugiau pirktų.

Kita vertus, nepaisant tikrųjų priežasčių, kilimai yra labai patogi danga. Ant jos malonu atsisėsti, ji ne taip vargina kojas, o šiuolaikinėmis priemonėmis juos ne taip jau sunku išvalyti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Nodum.lt
Nodum.lt
(47)
(3)
(44)

Komentarai (6)