Kosminė stotis Aurora, į kurią galės atskristi kiekvienas norintis, bet su keliomis sąlygomis (Video) (1)
Apie viešbučius kosmose fantastai šneka ne vieną dešimtmetį, įvairios kompanijos šią idėją irgi vis dažniau apsvarsto, ar bent jau pamini, pastaraisiais metais. Dabar viena tokai kompanija, Orion Span, paskelbė, kad jau 2022 metais turės veikiantį kosminį viešbutį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Viešbutis, pavadintas Aurora, skraidys 320 km aukštyje virš Žemės – šiek tiek žemiau, nei Tarptautinė kosminė stotis.
Jame vienu metu galės būti šeši žmonės – du darbuotojai ir keturi svečiai. Kiekvienam svečiui 12 dienų trukmės apsilankymas kainuos 9,5 milijono dolerių. Nors ši kaina yra didžiulė, ji visgi gerokai mažesnė, nei kaina, kurią privatūs turistai mokėjo už apsilankymą Tarptautinėje kosminėje stotyje – nuo 20 iki 40 milijonų dolerių.
Svečiai galės ne tik grožėtis po jais lekiančia Žeme ir šešiolika saulėtekių ir saulėlydžių kasdien, bet ir skraidyti mikrogravitacijos sąlygomis, žaisti virtualios realybės žaidimus (jei realios realybės, esant kosmose, pasirodytų maža...), ir netgi bendrauti su Žeme naudodamiesi bevieliu WiFi internetu.
Tiesa, prieš skrydį jiems reikėtų praeiti tris mėnesius truksiančius apmokymus – visgi tai yra gerokai mažiau nei ankstesni dvejus metus trukdavę apmokymai.
Aurora stotyje būtų vykdoma ir kažkiek mokslinių eksperimentų, bet pagrindinė jos nauda būtų skatinimas tobulinti kosminių skrydžių technologijas ir duomenų apie žmonių elgesį ir fiziologiją kosmose rinkimas.