Ką daryti jei nuolatos kamuoja rėmuo? Profesorius aiškina priežastį ir kaip galima gerokai palengvinti sau gyvenimą (Video)  ()

Išbraukus kai kuriuos maisto produktus iš savo raciono, galima visam laikui atsikratyti rėmens ir mirtinas pasekmes sukeliančio refliukso, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Jo teigimu, kiek pakoregavus mitybos įpročius, drauge su refliuksu išnyksta ir papildomi kilogramai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Kiekvienas esate patyręs pagrindinį refliukso padarinį – rėmenį. Degina krūtinę, gerklę, kosėjate, skausminga ryti, blogėja dantų būklė, iš burnos sklinda nemalonus kvapas, užkimstate, – vardija daktaras. – Jei neužkirsite tam kelio, gali pasibaigti labai liūdna diagnoze – stemplės vėžiu.“

Esminis dalykas kenčiant nuo refliukso, pasak profesoriaus, yra skrandžio rūgštingumas. Jis priklauso nuo mitybos ir amžiaus. „Kuo žmogus yra vyresnis, tuo mažesnis skrandžio rūgštingumas, tačiau yra žmonių, kurių skrandžio rūgštingumas yra mažas jau nuo jaunystės. Tokiu atveju, mityba labai svarbi“, – paaiškina A. Unikauskas.

Daktaras pastebi, jog jauni žmonės ne visada supranta, kas vyksta su rūgšties kiekiu jų skrandyje: „Geriate vaistus, bet situacija vis blogėja. Priežastis – skrandžio rūgštingumas jau seniai mažas. Kol rūgštingumas geras, galite valgyti nors ir vinis. Netinkamas maistas refliukso nesukelia. Tačiau jei rūgštingumas mažas – maisto pasirinkimas tampa pirmaeilis.“

Tinkama mityba – geriausia priemonė

Varginant refliuksui, profesorius pataria pirmiausia atsisakyti perdirbto maisto, cukraus, kofeino, gazuotų gėrimų ir alkoholio. Taip pat, jausdami rėmenį ar kitus simptomus, venkite visko, kas didina spaudimą aukštyn iš skrandžio: persivalgymo, didelių angliarūgštės kiekių, didelio slėgio drabužiais iš išorės, netinkamos kūno padėties.

„Turite įsiklausyti į savo pojūčius. Jūsų mityboje turėtų vyrauti sveikieji riebalai, baltymai ir lėtieji angliavandeniai. Kaip pavyzdį galiu paminėti kiaušinius, žuvį, daržoves, saikingus mėsos kiekius, avokadus, alyvuoges“, – sako A. Unikauskas.

Ne mažiau svarbu, anot profesoriaus, kada ir kiek valgome: „Pilnas skrandžio turinys gali sudaryti sąlygas atsipalaiduoti vožtuvui. Todėl reikia vengti persivalgymo, valgyti mažomis porcijomis ir būtinai laikytis nustatyto grafiko – valgyti kas 2–3 val., nepraleidžiant nė vieno valgymo.“

Dar vienas A. Unikausko patarimas – vengti arba nevartoti rūgštingumą neutralizuojančių preparatų, nes jų poveikis labai laikinas.

Plačiau – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(10)
(2)
(8)

Komentarai ()