Kaip suprasti, kai organizmui trūksta vitaminų? 8 ryškiausi, bet mažai kam žinomi požymiai  (1)

Nors yra daug būdų gauti reikiamų maisto medžiagų, įvairių šalių gyventojams vis dar dažnai trūksta vienokių ar kitokių vitaminų. Mokslininkų teigimu, subalansuotai maitindamiesi gautume viską, ko reikia organizmui. O šiame straipsnyje rasite informacijos, kaip gauti reikiamų vitaminų, nepadarant žalos sveikatai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pateikiame aštuonis požymius, pagal kuriuos suprasite, kokių vitaminų organizmui trūksta. Taigi pradžiai atsistokite prieš veidrodį ir įsižiūrėkite į save.

1. Slenka plaukai

Priežastis: trūksta vitamino B7. Gali būti, kad valgote per daug žalių kiaušinių. Žaliuose kiaušinių baltymuose yra vaidino, kuris trukdo organizmui pasisavinti biotiną.

Ką daryti: vartoti daugiau vitamino B7, valgyti daugiau migdolų, sojų pupelių, bulvių (virtų ar keptų) ir bananų.

2. Mėšlungis

Priežastis: jei dažnai sutraukia mėšlungis, vadinasi, jums trūksta kalcio, magnio ir kalio. Jų trūkumas galimas, jei aktyviai sportuojate, nes prakaituojant iš organizmo pasišalina daug mineralų.

Ką daryti: valgykite daugiau daržovių, migdolų ir lazdynų riešutų, moliūgų, bananų ir obuolių.

3. Beria veidą

Priežastis: trūksta vitamino B7. Mūsų organizmas gali prikaupti daug su riebalais pasisavinamų vitaminų (A, E, K, D), bet B grupės vitaminų atsargas organizme reikia nuolat papildyti.

Ką daryti: vartokite papildus iš vaistinės, taip pat koreguokite mitybą. Valgykite daugiau grybų, bulvių, sūrio, virtų kiaušinių, špinatų ir žiedinių kopūstų.

4. Tirpsta galūnės

Priežastis: gaunate per mažai vitaminų B6, B12 ir B9 (folio rūgšties). Šie vitaminai labai svarbūs sveikų kraujo ląstelių gamybai, kurios aprūpina visas ląsteles deguonimi.

Ką daryti: valgykite daugiau pupelių, citrusinių vaisių, jūrų gėrybių ir paukštienos.

5. Beria rankas ir klubus

Priežastis: aknės tipo spuogelių atsiranda dėl vitaminų A, D trūkumo ir riebalų rūgščių stygiaus.

Ką daryti: valgykite daugiau lašišos, riešutų. Nepamirškite vitamino A, kurio yra morkose ir saldžiosiose raudonosiose paprikose.

6. Pageltę akių baltymai

Priežastis: trūksta vitamino B12.

Ką daryti: įtraukite į racioną daugiau šio vitamino šaltinių. B12 yra jaučių ir vištų kepenyse, piene, lašišoje, tune ir avienoje.

7. Jautrios dantenos

Priežastis: vitamino D trūkumas. Tyrimai parodė, kad žmonės, kuriems trūksta vitamino D, dažnai serga parodontoze.

Ką daryti: kad dantys būtų sveiki, turite su maistu gauti kalcio, fosforo ir vitamino D. Valgykite daugiau pieno produktų, rudųjų ryžių, pomidorų, pupelių, žuvies, citrusinių vaisių ir vynuogių.

8. Įtrūksta lūpų kampučiai

Priežastis: lūpų kampučių įtrūkimai rodo, kad organizmui trūksta vitaminų B3, B2 ir B12, taip pat geležies, cinko.

Ką daryti: valgykite daugiau paukštienos, žuvies (lašišos), kiaušinių, pupelių ir riešutų. Rekomenduojama derinti šiuos produktus su vitaminu C, nes jis saugo nuo infekcijų ir padeda geriau pasisavinti geležį.

Labai svarbu įsidėmėti – visi minėti požymiai rodo, kad jums trūksta vitaminų, o jų galima gauti pakoregavus mitybą. Kita vertus, šie požymiai gali reikšti ir ligas. Pavyzdžiui, aknė gali būti ir alerginė reakcija, o galūnių tirpimas – kaklo problemų požymis. Visada patartina pirmiausia pasitarti su gydytoju.

Aut. teisės: Anglija.today
Anglija.today
(14)
(4)
(10)

Komentarai (1)