Daugelis į tai nekreipia jokio dėmesio, bet negydoma ši liga gali būti mirtina: jokių specifinių simptomų, bet yra testas, kaip ją atpažinti (Video)  ()

„Tylusis“ refliuksas gali sukelti problemų, iš pirmo žvilgsnio visai nesusijusių su šia liga: kosulį, astmą ar laringitą, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Anot jo, negydomas „tylusis“ refliuksas gali būti mirtinas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tylusis“ refliuksas gali sukelti ir stemplės vėžį, vieną sunkiausiai gydomų vėžio formų pasaulyje, sako medikas.

„Skrandžio rūgštis ir virškinimo fermentas pepsinas gali pažeisti ne tik jūsų stemplę, bet ir ausis, nosį, ryklę, balso stygas, sinusus, burną ir plaučius“, – vardija A. Unikauskas.

Taip atsiranda įvairių problemų, iš pirmo žvilgsnio visai nesusijusių su refliuksu: kosulys, astma, laringitas ir užkimimas, dantų erozija. Astma, anot gydytojo, viena dažniausių klaidingų diagnozių, nes „tylusis“ refliuksas gali ją priminti. Padėti sau išvengti „tyliojo“ refliukso galite atkreipdami dėmesį į mitybą.

„Jeigu skrandžio rūgštingumas didelis, netinkamas maistas refliukso paprastai nesukelia. Tačiau jei rūgštingumas mažas, maisto pasirinkimas tampa pirmaeilis“, – tikina profesorius.

A. Unikausko teigimu, jei siekiate padidinti skrandžio rūgštingumą, atsisakę perdirbtų maisto produktų, cukraus, kofeino, gazuotų gėrimų žengsite pirmąjį žingsnį geresnės savijautos link. Jei jaučiate rėmenį ar kitus simptomus, nepersivalgykite, venkite didelių angliarūgštės kiekių, nesirenkite labai siaurų drabužių, kurie spaustų.

„Jūsų mityboje turėtų vyrauti sveikieji riebalai, baltymai ir lėtieji angliavandeniai: kiaušiniai, žuvis, daržovės, avokadai, alyvuogės, o mėsą vartokite saikingai“, – pataria A. Unikauskas.

Testas, padėsiantis nusistatyti refliukso sindromo indeksą, ir daugiau informacijos – laidos įraše.


 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
Autoriai: Indrė Česnauskaitė
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()