Rekordas: dar vienas žmonijos sukurtas aparatas prasiveržė į galaktikos platybes  (5)

NASA zondas „Voyager 2” paliko Saulės sistemą. Zondas, pakilęs iš Žemės 1977 rugpjūčio 20 d. ir visą šį laiką skriejęs kosmosu, ką tik tapo antruoju žmogaus sukonstruotu įrenginiu, prasiveržusiu į galaktikos platybes, rašo „Independent“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasak Edo Stone’o iš NASA’os Kalifornijos Technologijų instituto, „Voyager 2” seka paskui „Voyager 1“, kuris į tarpžvaigždinę erdvę įskriejo jau anksčiau.

„Voyager 2” savo surinktus duomenis siunčia beveik 18 milijardų kilometrų atstumu, ir NASA mokslininkai vis dar gali bendrauti su zondu – tačiau signalo uždelsimas trunka 16 su puse valandų.

Tai, kad zondas išskriejo iš Saulės sistemos, mokslininkai nustatė iš to, kad „Voyager“ nebeužfiksuoja plazmos, atskriejančios iš mūsų žvaigždės. „Dirbdamas su „Voyager“ jaučiuosi kaip tyrinėtojas, nes viskas, ką aptinkame yra nauja, – sako Plazmos mokslų eksperimento (PLS) vyresnysis tyrėjas Johnas Richardsonas, kuris yra dar ir Masačiusetsto Technologijos instituto mokslininkas. – Ir nors „Voyager 1” kirto heliopauzę 2012, jis padarė tai kitu laiku ir kitoje vietoje, ir be PLS duomenų. Taigi, mes matome tai, ko dar niekas nematė“.

Heliopauzė – teritorija, esanti ant pačios Saulės sistemos ribos – mokslininkams dar yra labai mįslinga.

„Tarpžvaigždinėje erdvėje iškart už heliopauzės laukia dar daug atradimų“, – sako E.Stone’as.


Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(96)
(1)
(95)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: