Ar žinote, kad tie bananai, kuriuos valgote - nėra natūralus gamtos produktas? Štai kaip atrodo tikri bananai ir vienas labai populiarus mitas apie beždžiones ir bananus  (8)

Animaciniuose filmuose beždžionės dažnai vaizduojamos su bananais rankose. Jos švelniai lupa geltono vaisiaus žievę ir jį valgo tarsi jis būtų skaniausias desertas. Aišku, gyvendamos gamtoje jos bananais gali maitintis nuolat, tiesa? Štai šis tas, ko daugelis žmonių apie bananus nežino.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Beždžionės mėgsta bananus, tačiau tik tada, kai jų parūpina žmonės. Mūsų bananai yra saldūs, minkšti ir besėkliai, tačiau tai nėra natūralus gamtos produktas. Mūsų valgomi bananai - tai specialiai žmonių išvestų veislių vaisiai. Gamtoje augantys bananai dažniausiai būna kur kas mažesni, sausesni, pilni sėklų, sunkiai lupami ir kartūs - beždžionės jų beveik niekada nevalgo.

Įvairiuose filmuose vaizduojami ant medžių augančios geltonos bananų kekės, tačiau gamtoje taip nebūna. Bananai yra auginami plantacijose ir auga ne ant medžių. Banano augalas techniškai yra žolė, o pats vaisius, jei sektume visus botanikos apibrėžimus, yra uoga.

Iš tokių bananų, kokius matote nuotraukoje, išvesti naminiai bananai. Skirtumas - akivaizdus. Tačiau kas sugalvojo, kad beždžionės dievina bananus? Juk dar visai neseniai paplito instrukcija, kaip taisyklingai lupti bananą, nes taip juos lupa beždžionės.

Iš tiesų beždžionės mėgsta bananus, jei kas nors jų parūpina. Juk tai - saldūs vaisiai, kuriuos lengva valgyti. Kuomet beždžionės paplito po zoologijos sodus buvo pastebėta, kad jos labai noriai valgo bananus, o tas vaizdas patinka lankytojams. Tiesa, bananų jos taip gražiai tikrai nelupa.

Beždžionės bananus dažnai ima valdyti nuo vidurio - šiek tiek praveria žievę, o tuomet suvalgo, ką gali pasiekti. Kartais suvalgoma ir žievė.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(51)
(7)
(44)

Komentarai (8)