Rusijos valstybės pareigūnė įspėja: apleista Sibiro gamykla gali pakartoti Černobylio katastrofą (Video)  ()

Rusijos valstybės pareigūnė trečiadienį perspėjo, kad apleista chemikalų gamykla Sibire gali sukelti aplinkos katastrofą, panašią į 1986 m. Černobylio branduolinę avariją – jei nebus imtasi skubių veiksmų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Irkutsko regione veikusi gamykla „Usoljėchimprom“, gaminusi chlorą ir kitas chemines medžiagas, bankrutavo 2017 m. – ir nuo tada stovi apleista. Bet gamyklos teritorijoje vis dar yra toksinių medžiagų, perspėja Rusijos gamtosaugos agentūra „Rosprirodnadzor“.

Agentūros atstovė Svetlana Radinova teigia, kad ji neseniai lankėsi gamykloje ir tarp viso kito rado šulinius, pilnus naftos altiekų, kurios gali patekti į šalia tekančią didžiausią Sibiro upę Angarą.

„Iš esmės tai yra aplinkos katastrofos teritorija. Turime veikti dabar, kitaip turėsime ekologinį Černobylį“, – prokremliškam laikraščiui „Izvestije“ sakė gamtosaugininkė.

Černobylio atominės elektrinės katastrofa buvo baisiausia pasaulyje atominė avarija ir privertė evakuoti dešimtis tūkstančių žmonių, o didelę dalį Europą užklojo radioaktyvūs debesys.

„Niekas tiksliai nežino, kas ten yra“, – apie gamyklos teritoriją pasakojo S.Radinova, ir pridūrė, kad ji ten matė didžiulius kiekius gyvsidabrio, o taip pat cisternas – kai kurias aukšto slėgio – kuriose laikomi pavojingi nežinomi chemikalai.

„Tai didžiulė, chemiškai pavojinga pramonės įmonė, kuri beveik sunaikinta. Neatsargūs jo savininkai išnaudojo savo galutinius išteklius ir juos išgrobstė“, – teigia moteris.

Gamyklos savininkai jokio komentaro nepateikė.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(28)
(3)
(25)

Komentarai ()