Rusija į TKS siųs humanoidą, kuris išgarsėjo pasirodęs su pistoletais rankose (Video)  ()

Kad Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) nuolat lankosi astronautai jau seniai nebėra naujiena, tačiau Rusija penktadienį patvirtino, kad į TKS siųs itin neįprastą svečią – „Skybot F-850“ humanoidą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Mes galime oficialiai patvirtinti, kad rugpjūčio 22 d. „Skybot F-850“ keliaus į kosminę stotį o„Souyz MS-14“ erdvėlaiviu, kurį gabens naujoji „Soyuz 2.1a“ nešančioji raketa“, – sakė Rusijos kosmoso agentūros „Roscosmos“ atstovas Olegas Bolašjovas.

Paviešintame vaizdo įraše rodoma, kaip „Skybot F-850“ simuliacijoje keliauja erdvėlaiviu iki TKS. Pasiekęs ją, humanoidas bus perkeltas į Rusijai priklausančią stoties dalį, vėliau juo pasirūpins astronautas Alexanderis Skvortsovas, kuris buvo specialiai tam treniruotas.

„Tai bus išskirtinis skrydis, nes pirmą kartą robotas keliaus į TKS ne bagažo skyriuje, o erdvėlaivio kapitono kėdėje“, – rašė „Roscosmos“.

„Skybot F-850“ yra patobulinta 2016 metais sukurto FEDOR („Final Experimental Demonstration Object Research“) roboto versija. Prieš dvejus metus šis robotas itin išpopuliarėjo dėl to, kad pademonstravo galimybę taikytis į taikinius ir šaudyti iš ginklų, jis taip pat gali naudotis įvairiais įrankiais ir vairuoti automobilį.

Tokie roboto sugebėjimai sukėlė nerimą žiniasklaida ir didžiajai daliai pasaulio žmonių. Kai kurie tiekėjai iš karto po to nutraukė sutartį ir projektui nebeteikė reikiamų detalių. Tuo metu Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas ir „Roscosmos“ direktorius Dimitrijus Rogozinas ramino ir sakė, kad jie nebando sukurti „Terminatoriaus“.

Penktadienį D.Rogozinas teigė, kad robotas Rusijos kosmoso programoje pradėtas naudoti dėl to, kad padėtų pasirengti žmonių skraidinimui į Mėnulį. Iš pradžių buvo manoma, kad robotas TKS praleis apie savaitę, tačiau neseniai jo viešnagė kosmose buvo pratęsta – į Žemę „Skybot F-850“ turėtų sugrįžti rugsėjo 7 d.

Parengta pagal „IFLScience“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(14)
(10)
(4)

Komentarai ()