Lietuvos dangų perskrodė ryškus šviesulys: gyventojai dalijasi galimai meteoro nuotraukomis (Video)  ()

Pirmadienio vakarą su „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekė kelios skaitytojos, kuriuos pranešė danguje pastebėjusios neaiškų reiškinį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Skaitytojos teigė, kad apie 20.58 min. danguje pastebėjo neatpažintą objektą. Jų manymu – meteorą. „Virš Kauno mačiau labai ryškų, neaiškų objektą“, – teigė viena skaitytoja.

Kita moteris pasakojo nelabai supratusi, ką pastebėjo: „Pastebėjome tai Šilainiuose. Sakyčiau jog pasivaideno, bet matėme trise, ir tikrai labai labai nemažą.“

Žalsvą meteorą pora minučių iki 21 val. pavyko užfiksuoti Giraitėje, Kauno rajone gyvenantiems „Kas vyksta Kaune“ skaitytojams. „Dangaus kūnas buvo aiškiai matomas ir padarė didžiulį įspūdį“, – teigė į gabalus yrantį šviesulį įamžinęs rajono gyventojas.

Laišką su galimai meteoritais nuotraukose gavo ir DELFI redakcija. Nuotraukos darytos Kaune, tačiau socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi žiniomis, kad reiškinį jie matė ir Vilniuje.

Kaip anksčiau „Kas vyksta Kaune“ yra aiškinęs Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktoriaus pavaduotojas dr. Algirdas Kazlauskas, krentantys meteorai danguje matomi, kai patekę į Žemės atmosferą sudega ir virsta smulkiomis dulkėmis – tai ir sukelia žybsnį.

Kartais meteorai gali nuskrieti ir per pusę dangaus. Įprastai ryškiausi meteorų žybsniai stebimi per vadinamąjį Perseidų meteorų lietų rugpjūčio antroje pusėje.

DELFI kalbintas astronomas Kastytis Zubovas sakė, kad pats meteoro nematė, tačiau, pasak jo, apskritai meteorai, kaip ugnies žybsniai, susidaro kelių dešimčių, kartais daugiau nei šimto, kilometrų aukštyje, tai tikrai galėjo matytis ir iš Vilniaus, ir iš Kauno. Kristi tikrai galėjo - kasdien Žemėje jų krenta milijonai, tiesiog daugumos nepastebime (krenta dieną, yra blausūs, krenta virš vandenyno ir pan.), o didesni atkreipia dėmesį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(15)
(0)
(15)

Komentarai ()

Susijusios žymos: