Į pasėlių lauką įsirėžė „objektas, panašus į ugnies kamuolį“ (Video)  ()

Futbolo kamuolio dydžio kosminė uola su dideliu griausmu įsirėžė į užlietą ryžių lauką Madhubani rajone Biharo valstijoje. Garsas ir pakilę dūmai pribloškė vietinius ūkininkus, rašo „The Guardian“


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rajono valdžios atstovas Kapilas Ashokas laikraščiui „Times of India“ pasakojo, kad darbininkai pranešė matę „iš dangaus besileidžiantį į ugnies kamuolį panašų objektą“. Vėliau Mahadeva kaimo gyventojai iš 150 cm gylio duobės iškasė kosminę uolą.

Objektas buvo apibūdintas kaip šviesiai rudos spalvos, šiek tiek blizgantis ir sveriantis apie 15 kg. Buvo pranešta, kad jis pasižymi stipriomis magnetinėmis savybėmis. K.Ashokas Indijos spaudos fondui sakė, kad radinys atrodo kaip uola „bet blizga kur kas labiau nei turėtų blizgėti nepoliruotas akmuo“.

Iš pradžių objektas bus laikomas Biharo muziejuje, bet vėliau bus perkeltas į Šrikrišnos mokslo centrą Patnos mieste, kur jį ištirs ekspertai. Meteorai yra dulkių ir uolienų dalelės, kurios patekusios į Žemės atmosferą, dažniausiai sudega.

Meteoritai – tai meteorai, kurie išgyvena skrydį per atmosferą ir nukrenta ant Žemės paviršiaus. Šie kosminiai kūnai mokslininkams naudingi tuo, kad gali padėti tyrinėti Saulės sistemos istoriją.

Indijos Tamil Nadu valstija teigia, kad meteoritas užmušė autobuso vairuotoją ir sužeidė dar tris žmones. Nors Indijos mokslininkai šį regionų valdžios institucijų teiginį palaiko, NASA mokslininkai į tokį teiginį žiūri kritiškai.

Kai 2013 m. danguje virš Rusijos miesto Čeliabinsko sprogo meteoras, buvo sužeista beveik 1100 žmonių. Meteoras suskilo į dalis prieš tai, kai įsirėžė į žemę, tačiau sprogimo banga padarė žalą pastatams ir nubloškė žmones per kambarius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(13)
(1)
(12)

Komentarai ()

Susijusios žymos: