Kiek ilgiausiai galėtų išgyventi žmogus? Kada nors šias lubas stipriai pakelsime (3)
Žmonės visais laikais ieškojo gyvybės eliksyro, kuris leistų gyventi amžinai - ir iš dalies jis buvo atrastas kartu su medicina, kuri leido ženkliai pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Tačiau ar technologijoms ir medicinai ir toliau sparčiai tobulėjant, yra realu dabartinę žmonių gyvenimo trukmę prailginti dar labiau? Į tai pamėgino atsakyti mokslininkai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2016 metais mokslininkai iš Alberto Einšteino Medicinos koledžo Niujorke paskelbė apie tyrimą, kuriuo buvo nustatyta žmogaus gyvenimo trukmės riba. Jų tyrime, kuris buvo publikuojamas žurnale „Nature“ mokslininkai apskaičiavo, kad maksimali vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė yra 115 metų.
Šiuos skaičius patvirtina 2017 metais Tilburgo ir Roterdamo Erasmuso universitetų atliktas tyrimas. Jo metu buvo nustatyta, kad vyrų vidutinės gyvenimo trukmės „lubos“ yra 114,1 metų, o moterų – 115,7 metų. Šie skaičiai itin artimi Alberto Einšteino Medicinos koledže atlikto tyrimo rezultatams. Anot Johno Einmahlio iš Tilburgo universiteto bei Laurens de Haan iš Roterdamo Erasmuso universiteto, žmonių gyvenimo trukmė jau pasiekė savo ribas – nepaisant geresnės mitybos, medicininės priežiūros bei pagerėjusios gyvenimo kokybės, nulėmusių ilgesnę gyvenimo trukmę.J.Einmahlis pasakoja, kad žmonės vidutiniškai gyvena ilgiau, tačiau patys seniausi žmonės per pastaruosius 30 metų nepasiekia didesnio amžiaus. Anot jo, tai yra tam tikra siena. Tiesa, jis pripažįsta, kad vidutinė gyvenimo trukmė padidėjo, o vien Nyderlanduose žmonių, kurie pasiekia 95 metų amžių per šį laikotarpį, patrigubėjo. Nepaisant to, maksimalios „lubos“ nepakito.J.Einmahlis ir jo kolegos pasinaudojo Ekstremalių verčių teorijos statistika, kad išanalizuotų 75 000 mirusių olandų duomenis. Kiekvieno iš šių tiriamų žmonių tikslus amžius buvo užfiksuotas jų mirties metu. Mokslininkai tyrinėjo laikotarpį nuo 1986 iki 2015 metų, o tai leido pastebėti tendenciją, kad per šiuos metus maksimalus žmonių amžius nepadidėjo.Nors abu atlikti tyrimai gavo beveik identiškus rezultatus, Nyderlandų mokslininkai pažymėjo, kad 2016 metais atliktas tyrimas rėmėsi ydinga statistika. Tuo tarpu jų atliktas tyrimas parodė, kad daugmaž yra aiški maksimalaus vidutinio amžiaus riba.