Blakstienų tušas pasensta greičiau nei šampūnas ar lūpdažis - kiek laiko galioja kosmetinės priemonės ir kas bus, jei panaudosite po laiko?  (2)

Kosmetika, nors ir gaminama su konservantais, genda kaip ir maisto produktai. Atkreipkite dėmesį į jos galiojimo laiką. Be gailesčio išmeskite pasenusius kremus, lūpdažius, tušą, nes jie gali sukelti alergiją ar tapti odos ligų priežastimi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paprastai indeliai su kremais parduodami uždaryti plona folija ar plėvele. Tokios būsenos jie galioja iki ant indelio nurodytos datos. Kai tik jūs pašalinate apsauginę plėvelę, kosmetikos priemonės galiojimo laikas staiga sutrumpėja. Kremas tampa palankia terpe bakterijoms daugintis.

Lūpdažiuose, kvepaluose, eteriniuose aliejuose neretai būna priedų, kurių savybės pasikeičia po kontakto su oru ar vandeniu. Todėl mažiausiai kartą per pusmetį peržiūrėkite visas savo kosmetikos atsargas ir negalėdamos išmeskite visas pasenusias priemones.

Kiek laiko galima laikyti kosmetiką?

Kremas veidui ir paakiams

Jei kremo indelis yra be specialaus dozavimo įtaiso, jo galiojimas baigiasi po 6 mėnesių. Emulsijos ir losjonai su skylute flakono kakliuke ir dangteliu gali išsilaikyti iki trejų metų.

Lūpdažiai

Per tam tikrą laiką iš lūpdažių išgaruoja vanduo, išdžiūva vaškas, augaliniai aliejai pasensta, įgauna kartumo. Tada dažai pasidengia nelygiai ir gali dirginti jautrią lūpų odą. Maksimalus lūpdažių galiojimo laikas: 2–3 metai.

Plaukų lakas

Tai – ilgaamžė kosmetika. Kokybiškas plaukų lakas gali išsilaikyti iki 5 metų.

Šampūnas

Šampūno savybės su laiku gali nenuspėjamai pakisti. Naudodami šampūną, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, jūs rizikuojate vietoj purių ir blizgančių plaukų įsitaisyti pleiskanų. Šampūno negalima laikyti ilgiau kaip 3 metus.

Blakstienų tušas

Dėl nuolatinio šepetėlio judėjimo oras aktyviai ventiliuoja flakono vidų. Tušas tirštėja, susidaro sausų gumuliukų. Po 6 mėnesių, vėliausiai po metų, tušas nebetinkamas naudoti.

Toninis kremas

Naudodami vienkartinius vatos diskelius toniniam kremui užtepti, o ne pirštus, jūs pratęsite priemonės galiojimo laiką iki 1 metų. Jei toninis kremas pakeistų įprastą atspalvį arba atsirastų jam nebūdingas kvapas, išmeskite nedvejodamos.

Kontūrinis pieštukas

Kontūrinis lūpų pieštukas – toks pat individualus daiktas kaip ir lūpdažiai. Niekam neduokite juo naudotis. Kontūrinių pieštukų lūpoms, antakiams, vokams galiojimo laikas – ne daugiau kaip 1,5 metų.

Apsauginis kremas nuo saulės

Ultravioletinio filtro komponentai lengvai keičia savo struktūrą. Po kelių kremo naudojimo savaičių jo veiksmingumas sumažėja dvigubai. Toks kremas gali sukelti alergiją arba nesugebėti apsaugoti nuo nudegimo. Apsauginius kremus nuo saulės naudokite ne ilgiau kaip vieną sezoną.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Gražina Vasiliauskienė
(2)
(0)
(2)

Komentarai (2)