Verslas paklūsta politikai? „Apple“ sutiko įvardyti Krymą Rusijos dalimi  ()

Vienas Rusijos Valstybės Dūmos narys trečiadienį pareiškė, kad JAV technologijų milžinė „Apple“ patenkino reikalavimą savo produktuose Maskvos aneksuotą Ukrainai priklausantį Krymą įvardyti kaip Rusijos teritoriją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Apple“ įvedė pakeitimų geografinio objekto Krymas ir federalinės reikšmės miesto Sevastopolio pavadinimuose. [Tai] atlikta atsižvelgiant į Rusijos Federacijos Konstituciją“, – žurnalistams sakė Valstybės Dūmos saugumo ir kovos su korupcija komiteto pirmininkas Vasilijus Piskariovas.

Kaip nurodė naujienų agentūra AFP, šis Juodosios jūros pusiasalis ir jo didžiausi miestai Sevastopolis ir Simferopolis „Apple“ žemėlapiuose ir orų prognozių programėlėje, jeigu jie yra atidaromi Rusijoje, yra žymimi kaip priklausantys Rusijai.

Tuo metu atidarant šias programėles kitose šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, Krymas žemėlapiuose nerodomas kaip priklausantis kuriai nors valstybei.

Įstatymų leidėjas pridūrė, kad anksčiau trečiadienį su juo susitikę „Apple“ atstovai vizualiai pademonstravo atliktus pakeitimus. Nuo šiol, pasak V. Piskariovo, visi „Apple“ produktų vartotojai, naudodamiesi programėle „Orai“ ir žemėlapyje pasirinkę Krymo pusiasalį arba bet kurį jo miestą, pamatys, kad jie pažymėti kaip priklausantys Rusijai.

Komiteto vadovas priminė, kad derybos su kompanijos atstovais šiuo klausimu vyko nuo šių metų gegužės mėnesio. „Apple“ atstovai ne kartą prašė pratęsti jiems skirtą laiką pakeitimams atlikti.

Valstybės Dūma priminė, kad Krymo teritorijos priskyrimas Ukrainai, kaip tai buvo daroma anksčiau, yra laikomas baudžiamuoju nusikaltimu pagal Rusijos įstatymus. Vykstant deryboms su Valstybės Dūma „Apple“ anksčiau buvo tiesiog panaikinusi Ukrainos pavadinimą skiltyje, kurioje nurodoma valstybė, bet Rusijos pavadinimo neįrašė.

„Mes ir toliau kontroliuosime, kad tai nebūtų sugrąžinta“, – sakė V.Piskariovas. Jis taip pat sakė, kad aptarinėjant šią temą visi tvirtino, jog jokios politikos čia nėra, nes „Apple“ yra komercinė organizacija.

„Šiandien mūsų reikalas su „Apple“ baigtas. Matome, kad atsitiko taip, kaip visi norėjome – nei daugiau, nei mažiau. Viskas padaryta taip, kaip tikėtasi ir kaip tai yra daroma tada, kai kalbama apie kitas valstybes, kur į jų teritoriją patenkančių geografinių objektų vietovardžiai yra aiškiai susiejami“, – sakė komiteto vadovas.

Savo ruožtu Valstybės Dūmos informacinės politikos, informacinių technologijų ir ryšių komiteto vadovas Leonidas Levinas pareiškė, kad „galima sveikinti „Apple“ sprendimą priderinti savo kartografines paslaugas prie Rusijos Federacijos įstatymų“.

„Šiuo žingsniu kompanija pademonstravo savo ketinimą išsaugoti ir plėtoti pozicijas Rusijos rinkoje“, – sakė parlamentaras.

Jis atkreipė dėmesį, kad toks „tarpusavio supratimas buvo pasiektas nepanaudojus jokių administracinių procedūrų, tik atviro dialogo tarp parlamento ir kompanijos atstovų keliu“.

„Apple“ trečiadienį šių pareiškimų kol kas nekomentavo.

Rusija oficialiai aneksavo Krymą 2014 metų kovą po prieštaringai vertinamo referendumo, įvedusi į pusiasalį savo specialiąsias pajėgas, kad perimtų pagrindines institucijas ir kariuomenės bazes.

Šis žingsnis buvo atliktas Kijeve įvykus provakarietiškai Maidano revoliucijai, kai per gatvės protestus buvo nuverstas ir iš šalies pabėgo tuometis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Ukraina laiko Krymą okupuota savo teritorija, o Europos Sąjungos valstybės ir JAV dėl jos aneksijos įvedė sankcijas Rusijai.

Kita technologijų milžinė – „Google“ – savo žemėlapiuose irgi nevaizduoja Krymo priklausančio Rusijai arba Ukrainai.

Tačiau juose Krymo vietovardžiai yra surašyti rusiškai, o ne ukrainietiškai, be to, yra nubrėžta faktinė siena, skirianti Krymą nuo likusios Ukrainos dalies.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: BNS
(14)
(7)
(7)

Komentarai ()