Mokslininkai pastebėjo labai įdomų faktą - augalai, kurie auga šalia žmonių lavonų, atrodo kitaip  (2)

Nemaža dalis žmogžudysčių aukų lieka nesurasta, nes nusikaltėliai kūnus paslepia atokiuose laukinės gamtos kampeliuose. Ten pradingsta ir nemažai kitų nelaimių pražudytų žmonių kūnų. Kaip juos surasti? Tenesio universiteto mokslininkai mano, kad augalai gali padėti surasti tokius paslėptus kūnus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iki šiol manoma, kad augalai gali tik sutrukdyti kūnų paieškoms. Jie gali užmaskuoti yrančius kūnus bei sudaryti geras sąlygas skaidytojams. Tai ypač aktualu toms vietoms, į kurias net pėsčiomis sunku įžengti. Kaip ieškotumėte kūno Amazonės miškuose?

Tenesio universiteto mokslininkai teigia, kad yrantys kūnai daro įtaką aplink augantiems augalams. Įvairios medžiagos, paliekančios palaikus, veikia dirvožemį ir šaknis, sudarydamos „kūnų irimo salas“. Mokslininkai mano, kad tos nuo aplinkinės floros skiriasi pakankamai stipriai, kad jas būtų galima pastebėti ir iš toliau.

 

Ką tokio pastebi mokslininkai? Yrantis kūnas dirvožemiui padovanoja azoto. Augalai greitai jį įsisavina, ypač pavasarį ir vasaros pradžioje, kai jų žaluma auga sparčiausiai. Netikėtai padidėjęs azoto kiekis gali pakeisti augalų spalvą ir fluorescencines savybes - jie kitaip atspindi šviesą. Ant žemės (ar po žeme) gulintis žmogaus kūnas paveiktų ir medžius, todėl šie pokyčiai būtų matomi ir jų lajose.

Mokslininkai dabar ketina išbandyti naująjį metodą Tenesio universiteto kūnų fermoje - tyrimų centre, kuriame analizuojami žmonių kūnų irimo procesai. Jie tikisi, kad jiems pavyks sukurti tikslų kūnų paieškos metodą, leidžiantį lengvai pastebėti augalų pokyčius, kuriuos galėjo nulemti šalia yrantis žinduolis. Tačiau, kaip jau tikriausiai pagalvojote, sunku tikėtis, kad pavyks taip atskirti žmonių palaikų vietas nuo kitų gyvūnų kūnų irimo vietų. Tai reiškia, kad toks paieškų būdas žemėlapyje pažymėtų kelias vietas, kurias vėliau tektų patikrinti.

 

Mokslininkai mano, kad tuos augalų pokyčius bus lengviausia pastebėti iš oro. Tam galėtų būti naudojami sraigtasparniai ir dronai. Galbūt ateityje atspalvių skirtumų ieškos autonominės dirbtinio intelekto sistemos.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(74)
(12)
(62)

Komentarai (2)