NASA pateikė užduotis geriausiems Lietuvos protams: kaip apsaugoti palydovus nuo Saulės audrų ir bendrauti su Marse esančia žmonių kolonija?  ()

Nauja socialinė platforma ekologinėms problemos spręsti, palydovų apsauga nuo Saulės audrų, Marse būsiančių astronautų komunikacija su Žeme – tik keli išmanių komandų pasiūlyti sprendimai savaitgalį Vilniuje vykusiame hakatone „NASA Space Apps Vilnius“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Space Apps“ – JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) inkubavimo programos kasmet rengiamas iššūkis, kurio metu dalyviai, naudodami atvirus kosmoso misijų duomenis gali kurti išmanius sprendimus. Šiemet „NASA Space Apps Vilnius“ antrą kartą surengtas ir Lietuvoje.

„Lietuva vis labiau tampa komoso valstybe. NASA duomenys ir pasiūlyti iššūkiai leidžia įvairių sričių studentams ir entuziastams  per trumpą laiką įgyti praktinių žinių ir sukurti naujų koncepcijų“, – teigia komisijos narys Vilnius tech Aviacijos instituto dekanas dr. Justas Nugaras.

„Renginys – puiki galimybė sužinoti apie egzistuojančius NASA atvirus ir nemokamus duomenis, susirinkti puikių idėjų apie jų panaudojimo būdus ir rasti įdomių sprendimų“, – pasakoja komisijos narys „Critical Security“ direktorius Miroslav Lučinskij.

Lietuvos nugalėtojus rinko kosmoso ekspertų komisija –  dr. J. Nugaras (Vilnius Tech Antano Gustaičio aviacijos institutas dekanas), Kęstutis Gardžiulis (ETRONIKA inovacijų vadovas), Linas Sargautis (vienas iš „NanoAvionics“ įkūrėjų) ir M. Lučinskij („Critical Security“ vadovas).

Komisijos sprendimu, į tarptautinį konkursą keliauja komandos „HelloMars“ ir „Joo Da“.

„Laimėjusios komandos aiškiai įvardijo problemą, atliepė pateiktą iššūkį. Taip pat abu sprendimai turi potencialą būti vystomi toliau nepriklausomai nuo NASA sprendimo. Šių idėjų pagrindu net galima kurti startuolius“, – džiaugėsi komisijos narys, ETRONIKA inovacijų vadovas ir bendra-įkūrėjas Kęstutis Gardžiulis.

  • „HelloMars“ sukūrė komunikacijos infrastruktūrą, kuri pagerintų komunikaciją tarp Marso ir Žemės. Signalai iki Marso keliauja nuo 3 iki 22 minučių, o juos galima siųsti tik po 8 minutes per dieną. Tai yra didžiulis iššūkis, kuriam sprendimų ieško kosmoso mokslininkai ir inžinieriai. „HelloMars“ pasiūlė sprendimą, kurį naudodami astronautai galėtų treniruotis Žemėje, o taip pat ir darbui jau nusileidus ant Raudonosios planetos paviršiaus.
  • Kokybiškas miegas, griežtas miego režimas – dar vienas svarbus iššūkis, kurį reikia įveikti astronautams kosmose. Ypač ilgose kelionėse – pavyzdžiui, į Marsą. Komanda „Joo Da“ sukūrė cirkadinių ritmų matuoklį, kuriuo būtų galima prognozuoti miego kokybę pagal fizinį aktyvumą, mitybą ir aplinką.

 

Paminėjimo verti ir kitų komandų sprendimai. „Green Beat“ siūlo platformą, padėsiančią spręsti ekologines Žemės problemas, „Indigo“ – sekti oro užterštumą Klaipėdoje, o „Gifo“ – stebėti Saulės audras ir taip apsaugoti iškeltus palydovus. „Labai džiugu, kad komanda „Gifo“ ėmėsi spręsti Saulės pliūpsnių nuspėjimo problemą, aktualią palydovų operatoriams ir savininkams“, – tikina komisijos narys L. Sargautis. Jis priduria, kad Lietuvoje yra daug talentingų žmonių, kurie gali sugeneruoti pasaulinio lygio idėjas ir prisidėti prie mūsų išmaniosios kasdienybės tobulinimo bei gerinimo, o „NASA Space Apps Vilnius“ – tai tik įrodo.

 

„Tikime jaunais žmonėmis ir neribotomis jų galimybėmis, o tokie renginiai ypatingai leidžia atsiskleisti jų idėjoms ir potencialui. Tada apima smarkaus pasididžiavimo jausmas, kad mūsų „investicija“ į juos yra labai tikslinga ir reikalinga – tiek jauniems žmonėms, tiek ir pasauliui“, – nugalėtojais džiaugiasi „Baltic Amadeus“ personalo ir marketingo vadovas Darius Dužinskas.

„NASA Space Apps Vilnius“ iššūkį Lietuvoje organizuoja Visorių informacinių technologijų parkas.
Renginį remia „NanoAvionics“, „Baltic Amadeus“ ir „Critical Security“.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()