Saturno palydovas Titanas darosi vis įdomesnis: aptiktos įdomiosios molekulės leidžia svarstyti nežemiškos gyvybės klausimus  (8)

Saturno palydovas Titanas darosi vis įdomesnis – jo atmosferoje aptikta ciklopropenilideno molekulių. Šie junginiai, sudaryti iš trijų anglies ir dviejų vandenilio atomų, yra ypatingai reaktyvūs, tad anksčiau aptikti tik tarpžvaigždinėje erdvėje, šaltų dujų telkiniuose molekuliniuose debesyse.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2020-11-11 Saturno palydovas Titanas darosi vis įdomesnis: aptiktos įdomiosios molekulės leidžia svarstyti nežemiškos gyvybės klausimus  (8)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atmosferose jų dar nebuvo aptikta, bet Titane jų šiek tiek egzistuoja viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, kur nedaug kitų junginių, su kuriais ciklopropilenidenai galėtų sureaguoti.

Anglies atomai šioje molekulėje sudaro trikampį, taigi molekulė yra ciklinė; tai tik antroji ciklinė molekulė, aptikta Titane; pirmoji buvo benzenas, turintis šešių anglies atomų žiedą. Benzenas yra daugybės organinių reakcijų Žemėje pagrindas; ciklopropilenidenas gyvybinėse reakcijose nedalyvauja, bet gali būti reikšmingas panašaus reakcijų ciklo komponentas Titane.

Apskritai Titane randama daug įvairių junginių, kurie gali vykdyti sudėtingas chemines reakcijas ir gal net duoti pradžią gyvybei, labai besiskiriančiai nuo žemiškosios. Tai viena iš priežasčių, kodėl NASA planuoja dedikuotą misiją šiam palydovui tirti – Dragonfly (Laumžirgis) turėtų išskristi 2027-aisiais.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(19)
(0)
(19)

Komentarai (8)