Tądien žuvo visi 7 astronautai: „Space Shuttle“ konstrukcija iki šiol yra inžinerijos šedevras, tačiau kokią klaidą tada padarė NASA? (Video)  ()

Erdvėlaivio „Space Shuttle“ konstrukcija iki šiol yra inžinerijos šedevras. Tai – pirmas toks erdvėlaivis, kuris savo forma priminė lėktuvą ir tuo skyrėsi nuo kitų tuometinių erdvėlaivių. Nepaisant to, jam nepavyko išvengti avarijų. Pirmoji jo avarija įvyko 1986 metais, sausio 28 dieną, 25-ojo „Space Shuttle“ pakilimo metu. Tą dieną žuvo visi 7 misijos „Challenger“ astronautai. Tarp jų buvo ir vidurinės mokyklos mokytoja Sharon Christa McAuliffe.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paleidimo tiesioginę transliaciją stebėjo maždaug 17 proc. JAV gyventojų.

Po avarijos jos priežastis tyrė speciali Prezidento komisija. Nustatyta, kad pagrinde avariją nulėmė netinkama NASA organizacinė kultūra: NASA pažeidė savo pačios saugos taisykles.

„Daug kas skatino atšaukti skrydį, bet jie jautė spaudimą iš vadovybės, kad labai reikia tą misiją paleisti, nes visi jos labai laukia: ten skrido mokytoja, buvo didelis visuomenės susidomėjimas“, – pasakoja „Vilnius Tech“ A. Gustaičio aviacijos instituto doktorantas Laurynas Mačiulis.

Kas lėmė katastrofą, žiūrėkite laidos įraše.

Aut. teisės: Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
(16)
(11)
(5)

Komentarai ()