Štai kas nutinka, jei kasdien išgeriate alaus: 9 pokyčiai, apie kuriuos net neįtarėte  (9)

Jei alus jums kaip duona kasdieninė, turėtumėte žinoti ir tai, kaip šis pomėgis gali paveikti jūsų organizmą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Aišku, visi žinote, kad alkoholis nėra nekaltas gėrimas. Bet dabar kalbame ne apie tuos, kurie išgeria tik progai pasitaikius, o apie tuos, kurie alkoholiu mėgaujasi kasdien. 

Turbūt visi girdėjote pasiteisinimą, kurio mėgsta griebtis alaus mėgėjai – neva kasdienė alaus dozė gali padėti išvengti inkstų akmenų. 

O kaip su kitomis galimomis sveikatos problemomis? 

Kaip teigia mitybos ir nutukimo ekspertė Anjali Hooda (JAV), kasdien geriant alų, organizmas nuolat gauna tam tikrą dozę alkoholio. O bet koks alkoholio kiekis, kuris nėra naudojamas medicininiais tikslais, yra toksinas.

„Alų iš esmės sudaro angliavandeniai, dėl kurių didėja insulino kiekis. Dėl to kūne kaupiasi riebalai ir galiausiai padidėja svoris“, – sako dr. A.Hooda.

Alus yra fermentuotas gėrimas, tad būtų galima pamanyti, kad jis naudingas organizmui, tačiau angliavandenių kiekis šiame alkoholyje nusveria galimą naudą.

Jei jūsų organizmas atsparus insulinui arba sergate cukriniu diabetu, bet kurios rūšies alkoholis gali padidinti gliukozės kiekį kraujyje arba sukelti hipoglikemiją – būklę, kai cukraus labai sumažėja. Šviesiame aluje yra netgi daugiau cukraus, įspėja A.Hooda.

 

„Healthshots“ išvardijo, kokius pokyčius lemia kasdienis alkoholio vartojimas.

Devyni dalykai, kurie gali nutikti, jei geriate alų kiekvieną dieną

1. Pradeda augti svoris 

Alų iš esmės sudaro angliavandeniai. Dėl jų padidėja insulino kiekis, o tai lemia kūno svorio augimą.

2. Vystosi tolerancija alkoholiui

Kuo daugiau geriate, tuo labiau organizmas toleruoja bet kokį alkoholį. Ir dėl to padidėja alkoholio suvartojimas – susidaro tarsi užburtas ratas. 

3. Kamuoja neuropatiniai skausmai

Alkoholis sudegina daugelio maistinių medžiagų atsargas organizme, įskaitant magnį ir B grupės vitaminus, todėl įvairiose kūno vietose gali išsivystyti nervų skausmas – neuropatija.

4. Ima trūkti maistingųjų medžiagų

Alkoholis sudegina ne tik magnio, B grupės vitaminų atsargas, bet ir kitų medžiagų, tokių, kaip folio rūgštis ar cinkas.

 

5. Hipoglikemija 

Dėl alkoholizmo gali smarkiai sumažėti cukraus kiekis kraujyje.

6. Hiperglikemija 

Dėl didelio angliavandenių vartojimo gali padidėti cukraus kiekis kraujyje.

7. Raumenų sunykimas

„Tuščios“ alkoholio kalorijos lemia mažesnį baltymų suvartojimą, mityba būna nesubalansuota, o dėl to galiausiai pradeda nykti raumenys.

8. Padidina riebalų masę

Kadangi alų sudaro angliavandeniai, dėl jo gali staigiai padidėti insulino kiekis, o kadangi insulinas kaupia riebalus, jų daugėja ir organizme.

9. Sukelia daugybę virškinamojo trakto problemų

Alkoholis sutrikdo žarnyno mikrobiotą, sustiprina blogųjų bakterijų dauginimąsi, padidėja žarnyno pralaidumas, tad toksinai, kurie turėjo pasišalinti su išmatomis, vėl absorbuojami, o tai sukelia autoimunines problemas. Be to, tai taip pat padidina žarnyno ar viso organizmo uždegiminius procesus.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(70)
(43)
(27)

Komentarai (9)