Lenkijos sostinėje atkastos nacių teroro aukos: faktai liudija nesuvokiamą žudikų žiaurumą  ()

Kovo pabaigoje Varšuvoje atkastos duobės, kuriose yra mažiausiai 29 lenkų palaikai – įskaitant moteris ir vaikus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Specializuota paieškos komanda iš Nacionalinio atminties instituto (IPN) kūnus surado miškingame Białołękos rajone – po to, kai gavo pagyvenusio gyventojo liudijimą apie matytus vokiečių karius, išvedančius žmones į šią vietovę.

Socialiniame tinkle „Twitter“, IPN rašė: „Kelių dešimčių žmonių, įskaitant moteris ir vaikus, palaikai buvo rasti masiniame kape. Dabartinė tyrimų stadija leidžia daryti išvadą, kad aptiktoje vietoje buvo palaidoti mažiausiai 25 žmonių palaikai“.

Institutas pridūrė, kad darbai vis dar vykdomi, o aukų skaičius gali padidėti, kai vieta bus galutinai ištirta.

Nuo to laiko aptiktų aukų skaičius išaugo iki 29.

Remiantis Centriniu šiuolaikinių įrašų archyvu, žmogžudystės galėjo būti įvykdytos 1943 m.

Siejant su atradimu, archyvas publikavo Lenkijos Pogrindžio pranešimą, kuriame buvo rašoma: „Liepos 3 d. ryte, 4 transporto priemonės į mišką tarp Choszczówkos ir Legionowo nugabeno apie 100 žmonių, įskaitant kelias moteris. Jiems buvo liepta iškasti griovius, tada visi jie buvo sušaudyti“.

 

Archyvas „Twitter“ rašė: „Tarp Lenkijos Pogrindžio surinktos informacijos apie okupantų nusikaltimus yra daugybė nuorodų į egzekucijas vadinamajame Varšuvos žiede, įskaitant Pelcowiznos-Bialolekos ir Choszczówkos-Legionowo kryptimi“.

Kunigas Tomaszas Trzaska, bendradarbiaujantis su IPN, interviu spaudai sakė: „Informaciją apie šią vietą mums pateikė liudytojas, kuris, būdamas mažas vaikas, pamatė ir prisiminė, kad vokiečiai į šią vietą nuvedė kelis žmones. Tuo metu jam buvo 7, gal 8 metai. Mūsų istorikai ištyrė ir patvirtino šią prielaidą. Pirmadienį pradėjome pasiruošimus, užtvėrėme vietą. Antradienį radome“.

IPN specialistai teigė, kad aukų kūnai buvo suguldyti pakaitomis, glaudžiai vienas šalia kito. Jie teigė, kad tai gali reikšti, jog žudikai prieš pat mirties bausmę privertė aukas atsigulti į duobes.

 

Be suaugusiųjų ir vaikų palaikų, taip pat rasta drabužių fragmentų, įskaitant sagas, diržus, batus.

„Iškasti palaikai bus ištirti antropologiškai ir tada bus bandoma juos genetiškai identifikuoti“, – sakoma instituto interneto svetainėje.

IPN jau daug metų ieško slaptų tiek nacizmo, tiek komunizmo aukų palaidojimų.

Šios paieškos daugiausia dėmesio skiria komunistinio teroro aukoms, kurių 1944–56 metais Lenkijoje – pagal kai kuriuos IPN istorikų vertinimus – galėjo būti daugiau nei 50 tūkstančių.

Be komunizmo aukų, paieškos apima ir Vokietijos karo nusikaltimų aukų palaikus.

Parengta pagal „The First News“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(2)
(10)

Komentarai ()