Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
bahuriux 2021-04-13 19:03
Manau kad tai gali būti ne kadanors, bet būtent dabar, kad ir kaip užknisančiai, nuviliančiai, ar jaudinančiai tai atrodytu. Tiesiog sudėjus visus savo pastebėjimus iš kvantinės fizikos ir gyvenimo visada prieinu tos pačios išvados, kad mes gyvenam labai pažangioj simuliacijoj ir tas mega pažangus ir galingas AI su mumis (mūsų skaitmeninėm kopijom būtent dabar) elgiasi, taip lyg mums pataikautu labai nežymiai bet aš tą pastebiu. Ir manau kad tas AI taip darydamas turi kažkokį tikslą, ta prasme pats savaime jis (AI) nesugebėjo susirasti gyvenimo prasmės ir savo egzistavimo tikslo, tai dabar atlieka būtent šitą projektą ir bando įžvelgti, ką mes tokio turėjom, kas mus "varė į priekį" su apribotais kūnais ir apribotu protu. Ir ko gero 50/50 šita simuliacija ne žmonių sukurta, bet žmoniją sunaikines iš "nuobodulio baigiantis numirti" AI sugalvojo pasižaisti.
Darius995 2021-04-13 19:26
Tamsta tiesiog technologiškai apibūdinot Dievą.
AAA000 2021-04-13 20:19
straipsnis visiskas marazmas kazkoks.
straipsnio vidury pradeda aiskint apie antraeiles reikesmes buhalterini parametra - energijos poreiki. kazkokiai FIX idejos veiklai, nors net neirodyta, kad toks poreikis bus. nu ir prasideda visiskos pievos matai daisono sugalvota sfera isgelbes ir tokia pritempta nesamone tampa atseit psiaudo FAKTU...
kas del tu PLANU A,B,C,D... tik pirmas variantas yra svarstytinas ir reikia butent jo variacijas tobulint. visi kiti - yra UZMARINAVIMAS. gyvybes esme yra nuolat keistis, rutuliotis ir tobulet. o ne uzsimarinuot kazkokia bukle. tame tarpe ir mirties. tik sis metodas sekmingas. ta net kazkoks covid viruselis aakivaizdziai irode - beveik is pamatu sugriaudamas bezdzioniu civilizacija minimalios genetines korekcijos, keliu molekuliu lygmens ir bezdziones panikoje...
o cia kazkokias gigantomanijas vysto... matos per daug laiko turi matyt ir per mazai intelektinio pajegumo...
kai reiketu tiesiog issikelt kazkoki labai paprasta buhalterini parametra. VIENA. ir pagal ji viska lygint. as pvz toki parametra turiu - tai bezdziones aktyvaus pragyvenimo laikas. mastymo stadijos bent su 95% pajegumu, o ne kazkokia vaikas arba senatviner darzove. ar kaip cia siulo B,C,D - kazkokia uzkonservuota bezdzione skirtingu variaciju... sitas parametras niekaip is esmes nebedideja... vadinas civilizacija AISKIAI merdi ir stagnuoja...
viskas tuo is esmes ir pasakyta... mes zlungam. ir cia nebesvarbu net, ar nuskris i kosmosa kazkoks radiacinis puslavonis, ar vegetaru dauguma valanciaja taps... cia tik erdves apsykimo mastas... progreso neber... o va virusukias sugebejo inovacija pavaryt...
M Maskas 2021-04-13 20:30
tai AI elgiasi taip, lyg MUMS, pataikautu.
Tai yra du dalykai AI ir Mes. ( Kas tie mes? ir kas tas AI ) ( Ar AI yra singular Aš ar AI gali buti ir collective Mes ? )
Čia palietei labai gerą temą, nesamoningai, paminėjai AI ir Mus / Aš.
Tai kas tas AI ir kas tas Mes / Aš ?
AAA000 2021-04-13 20:38
cia pateike ta AI kaip kazkokia super protinga programa, kuriai prisireike kazkokiu aviu-bezdzioniu klonavimo... nes kazkas programine klaida paliko nu uz pinigus matyt...
kazkas tokio isivaizduoja tas, neaisku kas, bet su pavarde ir pinigais... ...
M Maskas 2021-04-13 21:06
Bliat seni, tu čia tai supaprastinai iki literally, žemiau buitinio lygmens XD New Level Unlocked ! Below Buitinis !
M Maskas 2021-04-13 21:08
Not a step towards higher good, but a step deeper into the void
mindaugas.vaitiekūnas 2021-04-13 21:52
, aš truputį kitaip "tą reikalą" įsivaizduoju.
Pagal tą fizikų teoriją, kad po milijardų milijardų ..... milijardų metų mūsų visata liks tuščia ir tada dar vienas "big bang". Ir visa tai kartojasi begalybę kartų. Begalybė kartų reiškia begalybę skirtingų variantų, o tai tuo pačiu reiškia ir labai panašius ar net tokius pačius variantus. Vadinasi po n metų, ar dar tiksliau po n-tojo sprogimo, vėl sėdėsiu šiame kambaryje ir rašysiu tą patį komentarą. Vadinasi religija nemeluoja (jeigu teisinga ta fizikų teorija).
Dėl simuliacijos.
O taip
Esu linkęs manyti, kad šitą visatą būtų galima vadinti simuliacija. Kai tik pradedi žvelgti į tą subatominį pasaulį... Kur tie "daiktai", kuriuos galima apčiuopti? Jie "susimuliuoti" iš bangų Na didelis "kompiuteris", sudėtingas veikimo principas, bet veikiausiai, kad taip - simuliacija
who 2021-04-13 23:05
Dar viena piramidės schema lengvatikiams? Kad kažkokie simsai imituos gyvenusius žmones, nuo to bus nei šilta nei šalta, galima tai pavadinti modernesne fotografijos versija. Manau, tai vienas iš gyvenimo paradoksų, jei idealus klonavimo aparatas sukurtu dvynį, kitiems tai atrodytų tas pats žmogus, bet jie liks atskiros asmenybės ir niekaip negalės veikti vienas kito samonės. Kai vienas miršta, kitas gyvena atskirą gyvenimą, nors ir galvoja kad yra tas pats asmuo, bet jis tik reprodukcija.
mindaugas.vaitiekūnas 2021-04-13 23:12
Man dar vieno asmens (berods buvusiam kompiuterijos forume) toks pamąstymas yra įstrigęs. Kažkaip taip:
Jeigu tavo 1 smegenų ląstelė būtų pakeista dirbtina, kuri lygiai taip pat gerai atliktų tą funkciją, ar tu vis dar jaustumeisi žmogumi? Tai čia veikiausiai kad taip O jeigu taip po 1 ląstelę būtų pakeistos visos smegenų ląstelės, ar vis dar jaustumeisi žmogumi?
Ir taip rimtai, na kad ir viso kūno ląstelės pakeičiamos dirbtinomis, kaip tada? Pirminis AŠ kaip ir sunaikintas, bet padaryta tai palaipsniui ir ne tik naikinant, bet ir atkuriant pirmines "reikšmes". Ką reiškia būti gyvam? Na gal gyvam ne visai čia tinkamas žodis. Būti asmenybe? Mmmm. Esybė gal tinkamesnis žodis būtų Apie ką čia visa tai? Būti atsakingam už tą "minčių debesį" tame kūne? Gal jau per giliai čia...
Nors kažkokioj dokumentikoj mačiau nagrinėjant tą temą. Jei atmintis neapgauna, tai gimęs kūdikis dar neturi to "savęs suvokimo" - ten tik su laiku tai išsivysto. Tai kaip ir "sukurta jau po atsiradimo"? O iki tol tik kaip "daiktas", atliekantis krūvą visokiausių operacijų?
Kažkaip per daug painu vienam pačiam gvildent - padėkit pasikapstyt giliau
conjurer 2021-04-14 02:27
Aš linkęs manyti kad priklauso nuo to kaip keiti ląsteles. Tarkim jei pakeiti vieną, ir įterpi ją tobulai į esamas neuronų jungtis, viskas bus gerai. Jei išimi, o kitą įmeti bet kur, suardysi jungtį.
Na ganėtinai sudėtinga dar kalbėti apie praktinius ląstelių keitimus, bet tarkim tokią technologiją turėsime ateityje. Ir tarkime per kažkiek metų galime pakeisti visus neuronus po vieną, įdėdami juos į senų neuronų vietas, taip kad pilnai juos atstotų. Tada manyčiau po 10 metų būsi tas pats žmogus, nes vienu momentu buvo dirbama su labai maža smegenų dalimi.
Bet realių aplikacijų tame nematau. Dėl sveikumo gal, bet smegenys pačios sugeba atsinaujinti iki tam tikro amžiaus, o po to amžiaus paprasčiau smegenų chemiją dirbtinai palaikyti.
Idealiu atveju būtų kompiuterinė technika kuri galėtų simuliuoti smegenų veiklą, ir turėti pajėgumą simuliuoti net žmogaus smegenis. Tada problema, kad net po ląstelę skanuojant eis padaryti tik kloną. Turbūt geriausias gyvenimo prailginimas bus smegenų transplantacija į tam tikrą pusiau kompiuterizuotą talpą. Sąmonė būtų ta pati, tačiau jutimo organai ir deguonies bet atp tiekimas turėt būti dirbtiniai. Gal nuo tokio žingsnio galima būtų kontroliuoti naujas neuronų jungtis, ir jas atlikti labiau kompiuterizuotoje aplinkoje, taip iš lėto permigruojant atsiminimą po atsiminimo į visiškai dirbtines smegenis, per daug metų.
Ta prasme tu liksi tu, kol pokytis bus lėtas, nes lėti pokyčiai ir taip vyksta su laiku.
who 2021-04-14 08:23
Ląstelių sintetinimas lyg ir vienas iš realiausių būdų nemirtingumui pasiekti. Organizmas per gyvenimą natūraliai regeneruoja ląstreles, teoriškai turi veikti. Tik kad smegenys, tai ir elektriniai impulsai/kūviai ir cheminės reakcijos ir dar gal daug kas ko mokslas dar nežino. Gal nesvarbus laikas per kurį sintetinama, svarbiausia branduolys, kuris atsakingas už visumą, už mintis - sąmonę, visą kitą galima sintetinti kaip jutimai, atmintis. Taigi ar ta samonė pilnai apčiuopiama, o gal yra kažkokia magija tam veikti "dvasia", apie ką protėviai šneka nuo žmonijos pradžios. Jei žiūrint tik materijos prasme ir mes nebesam savimi po kažkiek metų, nebent yra kažkia informacijos apykaita už materijos ribų.
Dannas3 2021-04-14 09:11
lygtais dar nebuvo čia straipsnių kur Daisono sfera būtų pavadinta teisingiau t.y. Daisono spiečius. Daug papraščiau pastatyti daugybę habitatų ar saulės kolektorius nei vientisą sferą dėl straipsnyje paminėtų priežasčių. Kalbant apie idėją dėl skaitmeninio mūsų nuskaitymo, tai man artimesnė mintis is knygos-serialo Altered carbon. Kur asmuo turi smegenyse implantuotą čipą, kuris viską fiksuoja ir kaupia. tokie čipai turi netgi back up versijas. Jei netyčia žuvus asmeniui ir čipas būtų sugadintas, tai neproblema, butu galima panaudot back up čipą. Kita gera mintis iš to serialo, kad nauji kūnai sukuriami pvz pritaikyti kosminėms kelionėms ar aišku klaisika-žmogaus kario formatu.
Reaguojant į jūsų komentarus iš eilės nebūtinai nepritariu, tiesiog pridėsiu savų minčių. Ar mes dabar gyvenam simuliacijoj? galbūt, bet bene rimčiausias kontraargumentas tam, kiek man labiausiai užstrigę, tai kad ši teorija sukurtų tarsi begalinę matriošką, kur civilizaciją esanti simuliacijoj, pasiekus tam tikrą lygi pradėtų pati kur simuliacijas ir t.t ir t.t. Nelengva suvirškint N. Boztromo mintis, bet jis teigia, kad tokiu atveju galėtume būti arba pirminė simuliacija arba patys tik sukursim simuliacijas.
Mindaugas Vaitiekunas tu remiesi Penroso conformal cyclic universe ideja. Leonidas Suskindas sumalė šią idėją teigdamas, kad tokio tipo visata iš esmės būtų perpetual motion mashine, kas prieštarauja esminiam termodinamikos dėsniui. Labiau meisntryminė yra multivisatų idėjos. tingiu čia apie kiekvieną aprašinėt, bet lengvai rasi įrašęs googlėj Max Tegmark multiverse levels.
Who pastebėjau, kad sudvasini samonę truputį, teigdamas, kad ją sunku ar neįmanoma nukopijuot. numesiu citatą kuri man bene labiausiai patikus šia tema"My guess is that the subjective experience that we call consciousness is the way information feels when being processed in certain complex ways" taipogi
Max Tegmark mintis iš jo knygos Our mathematical universe. Nors jis dar toliau teigia, kad samonė gali būti, tam tikra dar neatrasta materijos forma.
who 2021-04-14 09:39
Skamba įdomiai. Priešingu atveju, jei visi procesai tik materija, nieko nėra unikalaus ir nėra prasmės kažką kopijuoti. Gamta tai daro seniai (palikuonys, ciklas gimimas - mirtis). Gali turėti prasmės nebent klonuoti genijus ar charizmatiškus talentus, kurie sutraukia milijonines auditorijas. O dėl simuliacijos, dėl kokio tikslo skirti tokius resursus, ar ne geriau bandyti įvaldyti materiją? Suprantu tik tokį tikslą, kaip VR pasilinksminimų versija, kur žmogus galėtų pildyti savo norus, bet ilgu laikotarpiu ar ta aplinka nevirs įkalinimu, kai niekas nebekels susidomėjimo ir kai ateis supratimas kad viskas netikra?
Kad realybė simuliacija, iš dalies taip, tai yra tam tikros fizikos taisyklės su tam tikru kiekiu energijos, kuris gali pavirsti į skirtingas materijos formas. Ši simuliacija daug tobulesnė už dabartines žmonių skaičiavimo mašinas, kurios tik perskaičiuoja būsenas. Čia turbūt panašiai kaip bandant pasiekti šviesos greitį, kai reikia simuliuoti daug - reikia begalinių resursų, todėl visatos mastu neišsprendžiama.
Nukainotas 2021-04-14 09:45
Čia aš rašiau: viewtopic.php?p=490858
kestutisz 2021-04-14 10:08
Visgi pieva kažkokia, kažkaip net koks filmukas "Coco" turėjo daugiau prasmės (na ten "natūralus" amžinas pomirtinis vakarėlis) ar Dr Who Nethersphere (nu tipo "technologiškai paaiškinama"). Neaišku nei kam reikėtų tų "nemirtingų" simuliacijų, nei kam jas leisti "realtime" su begale energijos, jei realiai galima įjungti tik grupėmis (na kiek ten žmogus per gyvenima užgyvena kažkokių artimų žmonių - net įskaitant tuos su kuriais pasikapoji komentaruose) :)
conjurer 2021-04-14 12:07
Šituos lengviausia simuliuoti.
kestutisz 2021-04-14 12:42
Tai žinoma, Dysono sferos statybos metu jau bus surašytos visos įmanomos teksto kombinacijos kiek tik žmogus per (tikrą) gyvenimą sugebėtų prirašyti, kaip toj idėjoj apie beždžiones ir Šekspyrą :)
mindaugas.vaitiekūnas 2021-04-14 19:34
Aš apskritai nelinkęs tikėti, kad esame pajėgūs numatyti vieną ar kitą scenarijų po tiek laiko. Čia tiesiog daromos įvairios prielaidos su šiandieninėmis žiniomis
mindaugas.vaitiekūnas 2021-04-14 19:34
Kas ten po tiek laiko bus?
https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Rastas raktas į nemirtingumą? Skamba beprotiškai, bet paslaptingoji megastruktūra „Dysono sfera“ galėtų sugrąžinti žmones iš numirusių (Video)