Lietuvą pasiekė naujas vaistas COVID-19 gydyti: bus naudojamas tik daliai ligonių (1)
Pirmadienį Lietuvą pasiekė naujų COVID-19 liga sergantiems pacientams skirtų vaistų siunta, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Farmacijos kompanijos „Roche“ sukurtas preparatas „Ronapreve“ (kasirivimabo ir imdevimabo derinys) bus skiriamas nesunkia COVID-19 ligos forma sergantiems ligoninių pacientams, kuriems nereikia papildomo deguonies.
Europos vaistų agentūra (EVA) lapkričio 11 d. pritarė „Ronapreve“ registracijai ir rekomendavo skirti šį preparatą COVID-19 liga sergantiems asmenims nuo 12 metų amžiaus, sveriantiems bent 40 kg, kuriems nereikia pagalbinio gydymo deguonimi ir kuriems yra padidėjusi rizika būklei blogėti iki sunkios COVID-19 ligos. Preparatas taip pat gali būti skiriamas COVID-19 ligos profilaktikai suaugusiesiems bei 12 metų amžiaus ir vyresniems paaugliams, sveriantiems bent 40 kg.
Pranešime teigiama, kad per Europos Komisijos organizuojamus bendruosius pirkimus Lietuva įsigijo 60 dozuočių vaistinio preparato „Ronapreve“, kurių užteks 60-ies pacientų gydymo kursui. Pirmadienį, gruodžio 27 d., šie vaistai buvo pristatyti į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį. Artimiausiomis dienomis jie bus paskirstyti gydymo įstaigoms. Papildomai numatyta įsigyti dar 340 dozuočių „Ronapreve“.
Šiuo metu sunkia COVID-19 liga sergantiems pacientams, kuriems dėl pneumonijos būtina deguonies terapija, yra skiriamas vaistinis preparatas „Veklury“ (veiklioji medžiaga – remdesiviras). EVA patvirtino šį preparatą praėjusių metų birželį. Lietuva šiuos vaistus perka centralizuotai kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Šių metų gruodžio 20 d. Europos Komisija patvirtino naują „Veklury“ indikaciją suaugusiesiems, kuriems nebūtina deguonies terapija, bet yra padidėjusi rizika, kad liga progresuos iki sunkios COVID-19 ligos formos.
Lietuva dalyvauja ir kituose Europos Komisijos vykdomuose centralizuotuose pirkimuose dėl monokloninių antikūnų ir antivirusinių vaistų, skirtų gydyti COVID-19 ligai, įsigijimo.
Pasak SAM, „kalbėjimas vienu balsu“ padeda susitarti dėl geresnių pirkimo sąlygų šalims narėms. Centralizuotas pirkimas pasiteisino ir įsigyjant COVID-19 vakcinas: ES šalys jas gavo vienos iš pirmųjų ir užsitikrino stabilų tiekimą keleriems metams.