V. Zelenskis pasirašė paraišką dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje  ()

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pasirašė oficialų prašymą Europos Sąjungai priimti jo šalį į bloką, šiuo metu turintį 27 nares, pranešė pareigūnai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Cceremonijoje dalyvavo Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas ir ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis.

Vėliau valdančiosios partijos „Liaudies tarno“ spaudos tarnyba per „Facebook“ paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kaip V. Zelenskis pasirašo šį dokumentą.

„Šiuo raštu Ukraina, kaip Europos valstybė, gerbianti vertybes, įtvirtintas Europos Sąjungos sutarties 2-ajame straipsnyje, turi garbės pateikti prašymą narystei Europos Sąjungoje pagal Europos Sąjungos sutarties 49-ąjį straipsnį“, – sakoma dokumento, kurio nuotrauka buvo paskelbta, tekste.

„Mūsų tikslas yra būti kartu su visais europiečiais ir, svarbiausia – būti su jais vienodomis sąlygomis. Esu tikras, kad tai sąžininga. Esu tikras, kad tai įmanoma“, – sakė V. Zelenskis.

Tačiau ES pareigūnai pabrėžė, kad Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą procedūra užtrunka metus, sugniuždydami Ukrainos viltis, kad ji galėtų geriau atlaikyti Rusijos puolimą ir greičiau sulaukti karinės, finansinės ir politinės paramos, tapusi Europos klubo nare.

Keletas pareigūnų išaiškino Europos Komisijos vadovės Ursulos von der Leyen žodžius, suteikusius Ukrainai vilčių tapti Bendrijos nare.

Sekmadienį U. von der Leyen sužadino ukrainiečių viltis dėl spartesnės narystės, interviu naujienų kanalui „Euronews“ pasakiusi: „Jie yra vieni iš mūsų ir mes norime jų pas save.“

 

D. Šmyhalis socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Ukraina seniai siekia ES narystės ir kad „atėjo laikas išguldyti tai popieriuje“.

„Ukrainiečiai seniai įrodė, kad mes – neatsiejama Europos bendrijos dalis. Ukraina teikia paraišką stojimui į ES pagal ypatingąją procedūrą. Dėkojame partneriams už palaikymą ir greitus sprendimus“, – kalbėjo D. Šmyhalis.

 

Tačiau jokios stojimo pagreitinta tvarka procedūros nėra, sakė pareigūnai.

 

Šalių, norinčių įstoti į bloką, paprastai laukia ilgas ir sudėtingas procesas, dažnai apimantis dideles reformas ES standartams pasiekti.

 

Jos taip pat turi įrodyti, kad teisingai vykdoma šalių finansų politika ilgainiui leis įsivesti eurą.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį sakė, kad bet koks bandymas įstoti gali trukti „daug metų“.

U. von der Leyen atstovas Ericas Mameris teigė, jog U. von der Leyen turėjo galvoje, kad Ukraina „yra Europos šalis ir mes norime jų pas save, tai yra, bendrai Europoje“.

„Tuomet ji taip pat patikslino, kad yra [stojimo į ES] procesas. Aš galvoju, kad tai svarbus dalykas“, – pridūrė E. Mameris.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()