Žmonių sugrįžimas į Mėnulį: kaip tai vyks? (Video)  ()

„Turbūt sunku būtų sugalvoti gražesnį kosminį vaizdą nei Žemė, tekanti virš Mėnulio horizonto.“ – sako VU TFAI astrofizikas dr. Vidas Dobrovolskas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmogaus pėda pirmą kartą Mėnulio paviršių palietė prieš daugiau nei penkiasdešimt metų. Kosminio laivo „Apollo“, nugabenusio žmones iki Žemės palydovo, kompiuteris tuo metu buvo gerokai silpnesnis nei šiuolaikinių mobilių telefonų procesoriai.

NASA planuoja, kad į Mėnulį žmonės sugrįš jau 2025-aisiais. Tai yra jungtinis JAV, Japonijos, Europos kosmoso agentūros bei Kanados projektas. Simboliška, jog sugrįžimo į Mėnulį programa pavadinta Artemidės – Apolono sesės dvynės iš graikų mitologijos vardu. NASA skelbia, kad ant natūralaus palydovo pirmą kartą istorijoje žengs ir moteris.

Naujos kosminės programos „Artemis“ tikslas – infrastruktūros, tai yra kosminės bazės, sukūrimas. Tuo pačiu misijos į Mėnulį taps pagrindine repeticija prieš skrydžius į Marsą.

 

Kokio dydžio raketa 2025-aisias skris į Mėnulį? Koks skirtumas tarp kelionės į Tarptautinę kosminę stotį ir kelionės į Mėnulį? Kas nutiktų astronautams, jei skrydžio pradžioje įvyktų raketos gedimas?

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
(11)
(0)
(11)

Komentarai ()

Susijusios žymos: