[Žinios trumpai] NASA parodė, kaip atrodo Marso paviršius sraigtasparnio „Ingenuity“ akimis (Video)  ()

Marso dronas netgi sugebėjo „pamatyti“ marsaeigio „Perseverance“ paliktus pėdsakus.


NASA parodė Marso paviršiaus nuotraukų seriją, kuri buvo padaryta sraigtasparniu „Ingenuity“, sujungdama jas į vaizdo įrašą. Skraidantis aparatas padarė šias nuotraukas per kol kas paskutinį, 28-ąjį skrydį, praneša „Space“.

„Ingenuity“ atsiųstose nuotraukose netgi matyti jo partnerio „Perseverance“ marsaeigio, su kuriuo sraigtasparnis atlieka bendrą Raudonosios planetos ir ypač ežero kraterio tyrimą, pėdsakus. Jis dabar  lėtai, bet užtikrintai juda link kito savo tikslo, kur, pasak mokslininkų, galės paimti kitokius Marso uolienų pavyzdžius, kuriuose gali būti senovės mikrobų gyvybės ženklų.

Kalbant apie sraigtasparnį „Ingenuity“, kuris sveria vos 1,8 kg, jis iki šiol baigė 28-ąjį skrydį Marse, o tai jau viršija visus NASA misijos vadovų lūkesčius. Pats skrydis truko 2,5 minutės, o prietaisas sugebėjo nuskristi 418 metrų.

 

Abi transporto priemonės bendrai nusileido Marse 2021 m. vasario mėn. Iš pradžių NASA mokslininkai norėjo išbandyti per penkis skrydžius pirmojo orlaivio veikimą kitoje planetoje. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad „Ingenuity“ gali dirbti ir toliau, o misijos vadovai nusprendė padaryti jį „skautu“, kuris tyrinėja vietovę, kad „Perseverance“ marsaeigis, ieškodamas gyvybės Marse, galėtų judėti sau saugiausiu keliu.

Pagrindinis sraigtasparnio energijos šaltinis yra saulės šviesa. Tačiau dabar Marse prasidėjo stiprios smėlio ir dulkių audros. Todėl sraigtasparnio saulės kolektoriai pasidengia dulkėmis, ir energijos jis gauna mažiau.

 

Dėl to kilo problema, kuri išgąsdino mokslininkus Žemėje, nes sraigtasparnis laiku neužmezgė kontakto su „Perseverance“ roveriu. Dviejų Marso transporto priemonių ryšys yra labai svarbus, kad misija būtų sėkminga, nes „Ingenuity“ perduoda visus duomenis per marsaeigį. Tačiau mokslininkams pavyko atnaujinti orlaivio darbą, dabar jis turėtų sutaupyti daugiau energijos ir dirbs Marse ilgiau.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(20)
(0)
(20)

Komentarai ()