Tyrimas: „G taškas“ – tik mitas  (25)

Vokiečių ginekologo Ernsto Grafenbergo 1950 m. tariamai atrasta moterų erogeninė zona, pavadinta „G tašku“, tėra tik moterų fantazija, tvirtina D. Britanijoje atlikto tyrimo autoriai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apklausę daugiau nei 1 800 moterų, specialistai priėjo išvadą, kad nėra jokių vadinamojo „G taško“ – nedidelio ploto erogeninės zonos, kurioje yra daug jautrių nervų galūnių – buvimo įrodymų. Pasak mokslininkų, ši zona veikiausiai yra tik moterų vaizduotės, kurstomos tariamų sekso terapeutų ir populiarių žurnalų, padarinys, skelbia dienraštis „Daily Mail“.

Be to, tyrimą atlikusių Karališkojo koledžo Londone mokslininkų teigimu, „G taško“ mitas privertė daug vyrų ir moterų manyti, kad jų lytinis gyvenimas nėra visavertis.

Vienas tyrimo autorių, genetinės epidemiologijos profesorius Timas Spectoras pareiškė, kad nors moterys gali įrodinėti sustiprinusios savo G taško sritį tam tikrais pratimais ar specialia dieta, iš tikrųjų praktiškai neįmanoma gauti fiziologinių tokios srities buvimo įrodymų.

„Tai yra pats didžiausias iki šiol atliktas tokio pobūdžio tyrimas, ir jo išvados labai įtikinamai rodo, kad „G taško“ buvimo idėja yra subjektyvi“, - sakė profesorius. Tyrėjų grupėje dirbusi jo kolegė Andrea Burri pridūrė, jog yra gana neatsakinga tvirtinti egzistuojant fiziologinį ypatumą, kuris niekada nebuvo įrodytas. Jos manymu, kalbos apie „G tašką“ daro psichologinį spaudimą ir vyrams, ir moterims. Manančios, kad neturi „G taško“, pasak mokslininkės, dažnai kenčia nuo nepilnavertiškumo jausmo.

Tyrimo metu į specialistų pateiktus klausimus atsakinėjo 1804 moterys, kurių amžius siekė nuo 23 iki 83 metų. Visos tyrimo dalyvės buvo identiškos arba neidentiškos dvynės.

Mokslininkai rėmėsi prielaida, kad jei „G taškas“ iš tikrųjų egzistuoja, apie jį turėtų pranešti abi identiškos dvynės, turinčios tuos pačius genus. Tačiau tais atvejais, kai viena iš jų pareikšdavo turinti tokią erogeninę zoną, kita „G taško“ buvimo nepatvirtindavo. Be to, paaiškėjo, kad tikimybė, jog abi identiškos dvynės turi „G tašką“, yra ne didesnė, nei pusę tų pačių genų turinčių neidentiškų dvynių atveju.

Maždaug apie 56 proc. tyrimo dalyvių prisipažino turinčios „G tašką“, tačiau jos buvo jaunesnio amžiaus ir seksualiai aktyvios.

Komentuodamas tyrimo rezultatus, Londono Bridge ligoninės konsultuojantis profesorius ginekologas Gedis Grudzinskas pareiškė manąs, kad jis įrodė egzistuojant skirtumą tarp vadinamojo populiariojo ir biologijos bei anatomijos mokslų.

Tačiau su išvada kad „G taškas“ – tik moterų fantazija, sutinka ne visi specialistai, pastebi dienraštis. „G tašką“ 1981 m. išpopuliarinusi amerikietė seksologė Beverly Whipple pareiškė jo buvimą nustačiusi per 400 moterų tyrimą. Ji naujausios britų mokslininkų studijos išvadas laiko klaidingomis. Pasak B. Whipple, tyrimo autoriai neapklausė lesbiečių ir neatsižvelgė į tai, kad įvairių vyrų seksualiniai sugebėjimai skiriasi.

„Didžiausia šio tyrimo problema – tai, kad dvynės paprastai neturi to paties lytinio partnerio“, - pabrėžė ji.

Tyrimo medžiaga paskelbta žurnale „Journal of Sexual Medicine“.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (25)