Europa – už sveiką širdį  (0)

Septintoji Europos mokslinių tyrimų programa skyrė 14 milijonų eurų ketverius metus truksiančiam projektui „euHeart”. Juo siekiama pagerinti širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiką bei gydymą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Konsorciumą sudaro 16 partnerių iš šešių Europos šalių. Jame dalyvauja akademinės, mokslinių tyrimų, medicinos organizacijos, pramonės įmonės.

Nuo širdies ir kraujagyslių ligų Europos Sąjungoje kasmet miršta beveik du milijonai žmonių. Gydymo išlaidos siekia net 105 mlrd. eurų. Neabejotina, kad reikia kažką daryti, gerinti širdies ir kraujagyslių ligų gydymą. Kurti efektyvesnius diagnostikos metodus.

„euHart“ konsorciumas daugiausia dėmesio ketina skirti miokardo infarktui, išeminėms širdies ligoms, aritmijoms ir įgimtoms širdies ydoms diagnozuoti bei gydyti. Širdies veikla bus modeliuojama molekuliniame ir viso organo lygyje, pritaikant gautas žinias individualiems pacientams. Ketinama kurti struktūrinius ir funkcinius kompiuterinius modelius, atsižvelgiant į tai, kaip minėtos ligos veikia širdį kiekviename lygmenyje. Tikimasi, kad šie tyrimai ir modeliai leis sukurti įrankius ar metodikas, kuriais bus prognozuojamos įvairių širdies terapijos ir gydymo metodų pasekmės. Sukūrus modelius, pritaikytus individualiam pacientui, taip pat bus galima personalizuoti ir gydymą.

Kiekvienam nuo širdies ir kraujagyslių ligos kenčiančiam pacientui bus sukurtas jo širdies funkcionavimo ir jos anomalijų kompiuterinis modelis. Pavyzdžiui, įvairių pacientų širdies elektrinis aktyvumas skirtingas. Todėl žinodami gydomo paciento unikalią širdies struktūrą ir funkcijas, gydytojai galės kompiuteriu išbandyti, kaip gydymą paveiks tam tikrų širdies zonų suardymas dar prieš operaciją.

Iki šiol tokie sudėtingi, brangiai kainuojantys modeliai buvo naudojami tik fundamentiniuose tyrimuose. Projekto dalyiai tikisi sukurti ekonomiškesnius modelius, pasinaudoję naujausiomis žiniomis ir ryšių technologijomis. Taip pat ir sukaupta medicinine informacija: kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso, ultragarso skenografijų, kraujotakos ir kraujospūdžio vainikinėse arterijose, elektrokardiogramų duomenimis. Bus įvertinti ir individualių pacientų genų defektai. Pirmieji šiais modeliais galės pasinaudoti pacientai, kenčiantys nuo širdies ritmo sutrikimų. Kaip ir daugelyje šiuolaikinio mokslo sričių, viena iš didžiausių širdies ir kraujagyslių ligų modeliavimo problemų susijusi su milžiniškais sukauptų ir kaupiamų duomenų kiekiais. Todėl „euHart“ projekto dalyviai sukurs specialią sistemą, kad kaupiamais duomenimis būtų galima kuo efektyviau naudotis.

Tokiam sudėtingam ir ambicingam uždaviniui konsorciumas subūrė geriausius specialistus. Įvairias programos užduotis koordinuoja „Philips Research“, Karališkasis Londono koledžas ir Oksfordo universitetas. Projektas yra Virtualaus fiziologinio žmogaus (Virtual Physiological Human) iniciatyvos dalis. Jos tikslas – sukurti vieningą kompiuterinį viso žmogaus kūno, kaip kompleksinės sistemos, modelį.

Parengta pagal EK portalo „Cordis” informaciją

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Erdvėlaivis Žemė
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)