Aptiktas ŽIV viruso „Achilo kulnas“ (8)
Vokietijos medikams pavyko išgydyti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) užsikrėtusį pacientą persodinus virusui genetiškai atsparaus donoro kaulų čiulpus, praneša „Daily Telegraph“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Skelbiama, kad nuo leukemijos vienoje Berlyno klinikoje gydytas 42 metų Vokietijoje gyvenantis amerikietis, kuriam buvo diagnozuotas ŽIV, jau dvejus metus nevartoja dėl AIDS ligos skiriamų antivirusinių vaistų. Pacientą gydęs Vokietijos hematologas Gero Huetteris pareiškė, kad jo pacientas yra „funkciškai pasveikęs“.
Berlyne surengtoje spaudos konferencijoje daktaras G. Huetteris sakė, kad pavyko aptikti ŽIV „Achilo kulną“. Jis paaiškino, kad silpnoji šios virusinės infekcijos vieta – žmogaus ląstelės išorėje esanti molekulė, „atidaranti“ ŽIV virusui „duris“ į žmogaus organizmą. Genetinį atsparumą turinčių žmonių organizmas blokuoja tokios molekulės gamybą, šitaip užtikrindamas visą gyvenimą trunkantį atsparumą daugumai ŽIV viruso atmainų.
Tokią mutaciją turi apie 1 proc. europiečių, tačiau Afrikoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje beveik nėra tokių pasižyminčių žmonių. Nors kaulų čiulpų transplantacija nėra laikoma efektyviu gydymo būdu, nes jis yra brangus, o po jo miršta apie 30 proc. pacientų, jis suteikia viltį, kad AIDS sergančių pacientų ląstelės gali būti „pakeistos“ naudojant genų terapiją, teigia dienraštis.