Delfinai apkursta nuo karinių laivų sonarų  (4)

Nuo kariniuose laivuose naudojamų sonarų delfinai laikinai praranda klausą, atskleidė JAV atliktas tyrimas . Pasak mokslininkų, tai gali paaiškinti, kodėl šie jūrų gyvūnai neretai būna išmetami į sausumą, rašo „Daily Telegraph“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Delfinai bendrauja naudodami gamtinį sonarą, o kur kas galingesni antvandeninių ir povandeninių karinių laivų sonarai juos baugina ir trikdo, teigia mokslininkai. Tačiau iki šiol išsamių dirbtinių sonarų poveikio delfinų elgesiui tyrimų nebuvo atlikta – daugiausia dėl to, kad specialistams labai sunku gauti įslaptintą informaciją apie karinių laivų judėjimą.

Tuo tarpu laboratoriniai tyrimai, atlikti Havajų universiteto (JAV) Woods Hole okeanografijos institute, atskleidė, kad laivuose naudojami sonarai gali laikinai apkurtinti delfinus ir sukelti nesmarkius jų elgesio pokyčius. Žurnale „Biology Letters“ paskelbtame straipsnyje tyrimo autoriai pažymi, kad kontroliuojamų laboratorinių tyrimų metu buvo įrodyta, jog sonaro signalai „mažų mažiausiai“ laikinai apkurtina delfinus. Mokslininkai taip pat teigia, kad dėl intensyvaus delfinų „švitinimo“ karinių laivų sonarais jie gali išvis prarasti klausą.

Aut. teisės: TV3
TV3
(1)
(0)
(1)

Komentarai (4)