Maskva išsigando, ką gali padaryti Ukraina! FT sužinojo, kodėl Rusija sustabdė balistinių Irano raketų pirkimą ()
„Financial Times“ praneša, kodėl Rusija dvejoja dėl iranietiškų balistinių raketų pirkimo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kremlius nesiryžta pirkti tolimojo nuotolio balistinių raketų iš Irano, nes baiminasi, kad Kyjivas gali gauti amerikietiškų ATACMS raketų, galinčių smogti iki 300 km nuotoliu, rašo „Financial Times“.
Teheranas ir Maskva svarsto mainų galimybę - pažangius Rusijos ginklus iškeisti į iranietiškas balistines raketas. Pasak Ali Vaezo, Irano centro „Crisis Group“ vadovo, yra tokia galimybė, tačiau Vakarų pareigūnai ir analitikai teigia, kad tos derybos įstrigo iš dalies dėl galimo neigiamo tokio sandorio poveikio abiem pusėms. Pranešama, kad Irano balistinių raketų „Fateh-313“ ir „Zulfiqar“ nuotolis yra 500 ir 700 km. Jei Iranas tieks tokias raketas Rusijai, kodėl Ukraina negali gauti amerikietiškų ATACMS? Rusija praras bet kokius argumentus prieš tai.
„Buvo diskusijų, bet jie iki šiol to nedarė. Europiečiai jiems pasakė, kad pasekmės bus labai rimtos. JAV taip pat nubrėžė raudoną liniją“, – sakė Vaezas.
FT teigimu, Jungtinės Valstijos pastaruoju metu sustiprino įspėjimus Teheranui dėl bendradarbiavimo su Rusija. JAV ambasadorė NATO Julianne Smith teigia, kad Vakarų sąjungininkai mano, kad Rusijos ir Irano santykiai yra „keliantys nerimą“.
„Tai situacija, kuri, be abejo, kelia mums didelį nerimą. Tai yra pokalbių tema aljanso viduje. Ir toliau siųsime signalus Iranui apie materialinės paramos Rusijai pavojų]“, - sakė Smith.
FT rašo, kad Vakarų pareigūnai pripažįsta, kad Kremlius gali pakeisti savo poziciją dėl Irano balistinių raketų, nes Rusijai vis labiau trūksta tikslios valdomos amunicijos, mažėja vidaus gamyba.
Vienas ES pareigūnas, pageidavęs likti anonimu, FT sakė, kad Rusijos kariuomenė jau yra susirūpinusi dėl savo galimybių palaikyti karo eigą. Taigi, praėjusių metų pabaigoje valdomų raketų ir artilerijos tiekimas sumažėjo perpus.
Oficialiai Teheranas neigia tiekęs ginklus Maskvai po invazijos pradžios. Tuo pačiu metu Irano kariuomenė teigia turinti teisę bendradarbiauti su bet kuria šalimi. Ukraina ne kartą buvo atakuota iranietiškais dronais-kamikadzėmis.