Piratavimas internete – problema, kurią teks išspręsti (Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

filas3 2010-04-15 09:38
arns arns arns,manau tu kaska kuri,nori brangiai labai parduoti ,o del nemokamu parsisiuntimu tau galva skauda,ko tu cia prunksti,gal koks aktorius esi,ar dainininkas,arba esi koks turtuolis ,kad gali leisti sau 20 euru uz koki filma susimoketi,vadinasi paziureti bent kas trecia vakara po fillma reiketu 300 euru,kiti net neuzdirba tiek,milijonieriai ir taip,ir dar nori kad pirktu is ju dvd filmus ir ttt laaaaaaaaaaabai brangiai,matai uzdirbo 100 milijonu o galetu 500 milijonu uzdirbti,cia as apie uzsienietiska produkcija o lietuvisko as net uz dyka nesisiunciu,manau cia yra problema kad lietuvoj kiekvienas biski pagrojes gitara,pasirodes kokem realybes sou jau jauciasi super zvaigzde ir nori buti milijonierius,tik deje jis niekam neidomus,net jei niekas ir uz dyka nesisiustu,manau kad lietuvoj ir taip nieks lietuvisku atlikeju cd,dvd neperlabiausiai ir pirktu
Vytautas 2010-04-15 10:08
Apie situaciją mąstant nešališkai, būtent tokios mintys į galvą ateina ir man. Nebūtina žiūrėti į kitus - sąžiningai pamąsčius, kiekvienas iš mūsų yra kažką pavogęs skaitmeniniu pavidalu. Kol kas tame nieko keisto. Tačiau labai keista, kad žmonės, ypač jaunimas, tai aršiai neigia. Galbūt problema tame, kad mažai patirties savo versle, kūryboje ar tiesiog švietimo, IT kultūros trūkumas? Žinoma, kai kada piratavimas yra naudingas kūrėjams kaip marketingas, tačiau tam jie turi turėti teisę tiesiog paleisti kūrinį į viešumą su nemokama licenziją. Visais kitais atvejais, tik pats kūrėjas, o ne vartotojas turi teisę spręsti kiek ir kam savo kūrinį jis rodys ir duos naudojimui. Argi gali būti kitaip? Nemanau, jog profesionalūs kūrėjai susigundys kūryba kaip saviraiškos priemone, už kurią autoriui užtektų dvasinio pasitenkinimo ar jos vaisiais besidžiaugiančių vartotojų atsitiktinių aukų? Žinoma, jei tai hobis, jokių problemų, bet ne apie tokius atvejus kalbama. Vienaip ar kitaip, skaitant internetinius tokių diskusijų komentarus, tampa aišku, jog čia dar daug reikės visko padaryti, kad situacija pasikeistų tinkama kryptimi vartotojams, kūrėjams ir platintojams. Visos puės kažką turės prarasti, kad būtų surastas bendras sutarimas. Iš kitos pusės, tenka pripažinti, jog nėra patogių ir šiuolaikiškų legalaus turinio gavybos būdų. Tad sprendžiant piratavimo problemą, reiktų kurti tokius kanalus (bet kas juos kurs?), tuomet aktyviai įvesti visuomenę į kūrybinio proceso eigą, kad būtų aišku, kokie realūs yra kūrinio kaštai ir kaip jie padengiami. Tarkim , kiek kainuoja parengti kokybišką knygą apie atviro kodo programas kaip alternatyvą komercinėm. Ir tik vėliau, esant piktybiškam piratavimui, mąstyti apie bausmes. Dabar gi viskas pradedama ne nuo to galo ir taip priešinama visuomenė. Kas tuo turėtų užsiimti? Autorių teisių gynimo agentūroms turbūt tai neaktualu, nes jos sukurtos kaip priežiūros institucijos. Mano nuomone, tokias terpes ir švietimą privalo organizuoti arba remti įvairiomis priemonėmis pati valstybė visais turimais kanalais. Bet turbūt šiai dienai tai daugiau utopija, nei realybė....
blizzard 2010-04-15 10:09
manau reikia sutarti ką mes laikome kuryba, aš kurybos su darbu nesieju.. todėl palaikau mintį kad kurybą tur ivertinti pats jos klausytojas pvz: http://www.youtube.com/watch?v=pka3c67_MF4 kodėl ši daina nėra popurialinama tokiais mastais kaip yvos a 69 danguje, manau akivaizdžiai matosi kur įdėta daugiau darbo. Pimą kartą paklausius sunku pagalvoti kad čia lietuvių kuryba. Štai ir matosi skitumas, kur žmonės kuria dėl pelno, o kur kuria dėl to kad turi tam polinkį.. http://www.youtube.com/watch?v=xQcOFY61piQ kodėl tokie kūrėjai įkyriai nebando parduoti savo kurybos? ir kodėl jie nenustoja kūrti jeigu jų kurybą kažkas vagia? ir išvis kaip galima kurybą pavogti, manau jeigu aš jų dainas platinsiu po savo vardu už pinigus, tai reikš kad aš vagiu jų kurybą.. beje kodėl nėra apmokestinami tv filmai? juk pagal idėja kanalas nusiperka filmą ir suteikia galimybę jį peržiūrėti milijonams žmonių. galima sakyti kad kompanijos paranda pelną, nes parduoda filmą už vieno egzemplioriaus kainą, o jį peržiūri milijonai.. tai ką čia irgi piratavimas?
Mopsiasnukis 2010-04-15 10:46
Somovas siaip ganetinai neblogai sukasi, juolab, kad tas jo produktas yra tarptautinis. Del Metal On Metal, tai cia elektronines muzikos YVOS ir daugiau nieko negaliu pasakyti. Pacios Elektronines muzikos distribucija dabar vyksta ir pelnus gauna is skaitmeniniu formatu pardavinejimo beatport, djdownload, juno ir kituose shopuose ir tos muzikos yra beproto didele pasiula ir pasirinkimas, taip pat labai lengvai tie įrašai pasiekiami.
Vytautas 2010-04-15 10:58
Matai, vienas dalykas, kai man kūryba hobis, kitas - kai kūryba yra darbas. Apie meną aš nedaug teišmanau, tačiau portalo reikalais bendraujant su įvairaus lygio savo sritį išmanančiais žmonėmis iškyla ta pati diskusija - "kodėl aš turėčiau dalintis su kitais žmonėmis savo patirtimi, jei už tai negausiu jokio honoraro?" . Taip neparašoma daugybė įdomių ir pažintinių straipsnių bei knygų, net nebandoma kurti unikalesnių lietuviškų filmų ir pan. Ir man dėl to liūdna, ne kaip autoriui (aš tokia kūryba ir neplanuoju užsiimti), bet kaip paprastam skaitytojui ar tiesiog vartotojui. Kiek daug ir įdomaus prarandu, nors esant patogiai turinio platinimo sistemai, tikrai pirkčiau tokią autorinę produkciją. Kodėl nėra apmokestinami TV filmai? Jie visada buvo ir bus apmokestinami - tiesiog čia kitoks verslo modelis. Pirma, filmai į TV ekranus patenka tik po jų prasukimo kino teatruose ir oficialių DVD išplatinimų. Antra, kiekviena televizija moka autorinį mokestį už šių filmų demonstravimą. Jeigu tokį autorinį mokestį mokėtų ir P2P tinklai, problemos nebūtų. bet iš kur paimti pinigus? TV paima iš reklamų - vadinasi, mes žiūrėdami TV mokam ne grynai pinigais, o tiesiog savo laiku - esam prisversti arba žiūrėti reklamą, arba junginėti kanalus, kol reklamos neliks. Aš tai skaitau mokesčiu - nors ir netiesioginiu. Ir jeigu reklamos lėšos nebepadengs TV išlaidų produkcijai, per televizorių neliks tokių laidų arba jos bus apmokestintos. Ta pati iliucija su 15min dienraščiu - ar jis nemokamas? Žinoma, tiesiogiai mes už jį nemokam, bet moka įmonės, kurios deda reklamą. Tačiau faktas išlieka - tai MOKAMAS leidinys.
thatsmeLT 2010-04-15 11:31
Taip piratavima reikia butinai pazaboti, kad milijonieriai galetu daugiau ferrariu garaze pasistatyti.
Sloth 2010-04-15 12:01
Kalbant apie tam tikras grupes. http://fused.scene.lt/ Šitą grupę atradau prieš porą metų, visai atsitiktinai, mūsų Lietuvėlėj neteko jų girdėt nei per radiją, nei per TV. O užsienyje jie pasirodo gerai įvertinti ir žinomi. Esmė tame, kad Lietuvos muzikos verslas sudarytas taip, kad žmonės, kurie nenori savęs pardavinėti pigiais skandalais tiesiog nustumiami į šoną ir jiems neleidžiama prasimušti.
blizzard 2010-04-15 12:54
daug darbo įdedantys kūrėjai kažkodėl nesiskundžia, kad jie negali per piratus pragyvent, arba todėl kad turi papildomus darbus dirbti(kaip Moby, kuris dirba viename restorane barmenu). Manau čia ya išpindėjimas.. o kas liečia išliekamąją vertę, kas gali įvertinti tas kūrinių kainas? juk dainą paklausius 20 kartų tu nori išgirsti kitą dainą, tai kur kūrinio išliekamoji vertė?
Arns 2010-04-15 13:21
tai pagal tave, kai koks muzikantas pasikars viešai, šaukdamas jog nebeišgyvena iš savo kūrybos, tada bus pirmasis šauksmas tyruose? Ne tau spręsti kas kaip turi gyventi, vienas gal iš uždirbamų pinigų norės gyventi kuo prabangiau, o kitas tais pinigais naudosis vietoje degtukų, gyvendamas kokiam pusiau lušnyne. Pasimokyk istorijos ir sužinosi, jog beveik visi žymiausiai praeities menininkai mirė skurde, nes jų darbai buvo nuvertinami. Taigi, nereikia apeliuoti į tai jog gal čia visai ne šedevras, jis tau siūlomas, tu arba perki ar ne. Kame randi problemą? Beje, pagal savo dėstomas logikas, iš vis keista, kaip nesi anarchistas, kuriam nėra pikta jog valstybė dar visur kišą pvm ir pan dalykus.
LiberalusToris 2010-04-15 16:16
Aš pavyzdžiui irgi ne anarchistas, bet pikta dėl tų PVM'ų. Lazdos perlenkimas čia jau, kai prekė kainuoja realiai kokius 10LT, bet išeina, kad sumoki 15LT. Tai kam tuos mokesčius mokam valstybei, a?
Linas000 2010-04-15 18:52
ar kai nebuvo video/audio/photo irasu kompaniju neegzistavo kurejai? Juk jie tada negavo savo procento uz nupirktus cd/dvd. Tai kaip galejo isgyventi??? Kitas paradoksalus dalykas, kad uz piratavima kovoja organizacijos, kuriu veikla tiesiogiai susijusi su piratavimo egiztavimu. Jei staiga nustotu egzistaves piratavimas, tai ka jie tada darytu? Tektu uzdaryti ir issiskirstyti. Taigi, piratavimas tai paciai lanva ir k.t. reikalingas ju egzistencijai testi. Pameginkite paneigti
blizzard 2010-04-15 19:40
va čia gera mintį išsakiai su lanva tik vistiek ji turi vieną poblemą, turiu omenyje tavo mintį. Lanva ko gero yra finansuojama kokios europos sajungos ar kažko,todėl ji nesiekia pelno, tiksliau sakant jai nesvarbu ar jos darbas bus nutrauktas pvz rytoj, nes direktorius savo pinigų į tuos projektus neinvestavo.. beje tą patįgalima pasakyti apie policiją, gaisrininkus ir t.t. kas liečia tuos kūrėjus. jeigu sukūriai kažką, tai puiku paprašyk paramos, kad tie kurie klauso kad ir po 10 centų sumestų, bent išleidimo išlaidoms konpensuoti, juk tau patinka kurti, tu to nedarai todėl kad tau reikia užsidirbti duonai. Kuryba turėtų būti įvardijama kaip papildomos pajamos. o dabar tų kūrėjų vis daugėja ir jie nieko įdomaus nesukuria, tai mes būsime jiems privesti mokėti pinigus, kam to reikia... įsivaizduokite pasaulį kuriame visi užseima kuryba, nes tai yra geriausias pragyvenimo šaltinis. man baisu apie tokį pasaulį pagalvoti..
Arns 2010-04-15 20:09
kolega, keliate klausimą lyg pradinukas. Ar 17 amžiuje buvo kompaktai? NE. Tada pinigai buvo tik už koncertus(t.y pasirodymus). Taigi, jeigu nebuvo muzikinių įrašų.... Beje, o kaip policija? Juk ji kovoja su nusikalstamumu, taip išeitu, jog ją panaikinus(policiją), išnyktu ir nusikaltimai
andrewd 2010-04-16 07:44
Toks klausimas: Kam man šiais laikais reikalingas dvd ar cd, kodėl aš turiu būti priverstas jį pirkti, plius, kam man tas įpakavimas už kurį irgi turiu mokėti?
Mopsiasnukis 2010-04-16 08:40
butent. kam reikalingos dezutes ir diskai jei puikiai gali ziureti filma ar klausyti muzika tiesiai is interneto. visada sakau ir sakysiu, kad pagrindine zala "piratavimas" daro tarpininkams, kurie nusigriebia apie 80 procentu visos pirkinio sumos ir cia tie skaiciavimai, kur milijonai praras darba, tai yra greiciausiai realus, nes butent fiziniu laikmenu rinka ir zlunga, o ne patys autoriai. tiesiog visi delsia keisti biznio modeli ir desperatiskai bando laikytis senojo.
Mopsiasnukis 2010-04-16 13:10
labai iliustratyvus budas kaip mazinti piratavima http://cache.gawker.com/assets/images/c ... iginal.jpg siaip as manau tikri autoriu teisiu gynejai turetu ginti autoriu teises nuo tu, kurie is 16 doleriu vertes komapakto paciam autoriui palieka 1.6 dolerio. tai kas cia piratas ir vagis? ar zmogelis, kuris nusikopino kazkoki gabala is neto ar gauja niekuom prie dainos sukurimo neprisidejusiu perpardavinetoju?
Nerkashis 2010-04-17 10:14
Ar tik ne Anglijoj ketino pradėti muziką pardavinėti usb laikmenose? Dabar mano fonoteka sudaryta iš cd ir dvd nebetelpa namuose. Jei perkepčiau, visa tai sutilptų į kelias atmintines. Įrašų kompanijoms tai nepatiktų, nes visa prekyba vyktų internetu. Ir nėr ko čia verkt, kad albume tik 1 ar 2 dainos klausomos. Juk yra youtube, lastfm ir pan. Pasitikrini ir perki. Kiek kitaip su filmais. Dažniausiai į trailer'į sudeda geriausias vietas. Komentarai ar aprašymas taip pat daug info nesuteikia. Todėl bent jau aš "pasivagiu" ir jei užkabina, būtinai užsimanau turėt kolekcijoj. Bet ir vėl iškyla problema su dvd laikymu.