„Minų laukai yra tokio tankumo, kad sunku net įsivaizduoti.“ Skelbiamas košmaras. Ką surado išminuotojai (5)
Ukrainos ginkluotosios pajėgos kontrpuolimo metu susiduria su dideliais sunkumais.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kol Ukraina kaupė jėgas ir priemones, priešas statė ešeloninę gynybos liniją, o dažnai ir ne vieną, tankiai užminuodami laukus, sakė 128-osios brigados karys Oleksandras Kurbatovas. Ukrainos kariškis pažymėjo, kad minų laukai tokie tankūs, kokius sunku įsivaizduoti. Būtent šis veiksnys labiausiai trukdo Ukrainos kariams judėti į priekį, o išminavimo procesas užima daug laiko, nes dažniausiai viską tenka atlikti rankomis, o ne pasitelkus techniką.
Oleksandro Kurbatovo interviu „Radio Svoboda“ (ukr. „Радіо Свобода“) galite peržiūrėti „YouTube“ kanale.
Teritorinės gynybos pajėgų 128-osios atskirosios brigados (Dniepro) atstovas spaudai išsamiai papasakojo apie tai, kodėl Ukrainos puolimo niekaip negalima paspartinti: „Jie kasinėjo 8 mėnesius. Jie turėjo 8 mėnesių pranašumą, nes mes neturėjome jokių išteklių, jokių ginklų, kad galėtume tęsti praėjusių metų sėkmę. Visą tą laiką jie ruošėsi. Jie kasinėjo net ir apšaudomi. Ten, kur mes juos išsprogdinome, tame ruože, jie 8 mėnesius tankiai minavo, naudodami minas nuo 50-ųjų metų iki šių dienų.“
Oleksandras Kurbatovas pateikė pavyzdžių, kokiomis sąlygomis Ukrainos kovotojams tenka išlaisvinti laikinai okupuotas teritorijas: „Jie tuos minų laukus padarė tokius tankius, kad mūsų žvalgai išrinko 50 x 50 metrų plotą ir iš jo paėmė 250 minų, manydami, kad tai bus maksimumas. Tačiau jie maksimumą gavo toliau: 20 x 20 metrų plote buvo ištisinis minų laukas.“
Patyręs kariškis taip pat paaiškino, kodėl priešas dažnai naudoja skirtingą amuniciją minų laukams kurti: „Beje, jie dažnai naudoja mišrius minų laukus, kai kartu dedamos ir prieštankinės, ir priešpėstinės minos, kad inžinieriams būtų sunkiau valyti laukus.“