„10 naikintuvų. Miške prie pat sienos.“ Neįtikėtina, ką Lenkijos kariuomenė padarė su MiG-29 (Foto)  ()

Amerikiečiai siuntė „dviprasmiškus signalus“ apie naikintuvų perdavimą. Lenkija nusprendė veikti savarankiškai.© John5199 (CC BY 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_MiG_29_-_Royal_International_Air_Tattoo_2015_%2819762983950%29.jpg

Knygoje „Lenkija karo metu“ aprašomi pirmieji Rusijos Federacijos plataus masto invazijos į Ukrainą mėnesiai, ypač Kyjivo ir Varšuvos sąveika šiuo laikotarpiu.

Knygoje rašoma, kad Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas skeptiškai vertino Ukrainos galimybes atsilaikyti, o Lenkijos prezidento kanceliarijos tarptautinės politikos departamento vadovas Jakubas Kumohas įtikino jį, kad ukrainiečiai laimės.

Pranešama, kad Lenkija nuo pat pradžių primygtinai reikalavo sunkiosios technikos perdavimo Kyjivui.

Knygoje taip pat minima, kad Vašingtonas sutiko perduoti tankus Ukrainai po Joe Bideno susitikimo su Andrzejumi Duda, tačiau amerikiečiai vis tiek siuntė „dviprasmiškus signalus“ apie naikintuvų perdavimą.

[EU+Kuponai] Geekmaxi skelbia Black Friday išpardavimą! Geriausi „Roborock“ siurbliai, monstrinės energijos stotelės, mini PC ir kt. fantastiški pasiūlymai
3084 2

Black Friday išpardavimas!

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Roborock Q8 Max“ - naujos kartos robotas dulkių siurblys

2) „Roborock S8“ - puikių galimybių robotas dulkių siurblys, dovanų išmani užrakinimo dėžutė su APP

3) „Roborock Dyad Pro Combo“ - belaidžiai siurbliai

4) „Roborock S7 Max Ultra“ - įspūdingiausias robotas dulkių siurblys

5) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

6) „JIGOO S300 Pro“ - stulbinamų galimybių erkučių žudymo ir siurbimo siurbliai

7) „JIGOO C500“ - puikios kainos belaidžiai dulkių siurbliai

8) „BMAX B8 Pro“ - mini PC

Išsamiau

Pasak knygos autoriaus, Lenkija karinių lėktuvų perdavimo klausimu nusprendė veikti savarankiškai. Dėl to buvo išardyta apie dešimt lenkų naikintuvų MiG-29, o jų dalys paliktos prie Ukrainos sienos.

Tai įvyko 2022 m. gegužę, likus keliems mėnesiams iki oficialaus lėktuvų perdavimo.

„Lenkijos kariuomenė išardė 10 MiG-29 ir dalimis paliko miške netoli sienos su Ukraina. Kyjivas buvo informuotas apie „pamestas“ dalis, kurios vėliau buvo paimtos ir greitai surinktos Ukrainos sienos pusėje“, – savo knygoje „Lenkija karo metu“ rašo lenkų žurnalistas Zbigniew Parafianowicz.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(234)
(10)
(224)

Komentarai ()