„Numušė sovietai.“ Sensacingas radinys Baltijos jūroje. Estijos narai teigia radę „Kalevą“  (1)

Skelbiama, apie sensacingą radinį Baltijos jūroje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Estijos nardymo bendrovės „Tuukritode“ vadovas Kaido Peremesas paskelbė, kad po ilgų metų paieškų jūros dugne aptiktos 1940 metais sovietų numušto Suomijos keleivinio lėktuvo „Kaleva“ liekanos.

„Tuukritode“ narai pasakojo, kad nepaisant stipraus smūgio, lėktuvui nukritus į vandenį, 71–76 metrų gylyje vis dar matyti lėktuvo sparnas, vienas iš variklių ir važiuoklė su ratu.

[Vokietija] Iki 100€ pigiau nei Lietuvoje ir stulbinamos galimybės. Išskirtinis roboto dulkių siurblio pasiūlymas (Video, „Liectroux V3S Pro“)
2059 1

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Puikios savybės ir galimybės

Išsamiau

„Rastos nuolaužos išsibarsčiusios jūros dugne 100 x 100 metrų plote. Gali būti, kad jūros dugne esančios liekanos yra tik dalis į jūrą nukritusio lėktuvo, o kai kurios nuolaužos ir fiuzeliažas galėjo būti iškelti dar 1940 arba 1956-1967 metais“, – pridūrė Peremesas.

1940 m. birželio 14 d., kai Suomija ir Sovietų Sąjunga nekariavo (Žiemos karas buvo pasibaigęs tų pačių metų kovą), du sovietų bombonešiai „Tupolev SB“ numušė Suomijos aviakompanijos „Aero“ lėktuvą „Junkers Ju-52“, pavadintą „Kaleva“. Lėktuvas skrido iš Talino į Helsinkį.

 

Žuvo visi devyni lėktuve buvę žmonės, įskaitant du prancūzus ir vieną JAV diplomatą kurjerį. Diplomatinį portfelį iš jūros iškėlė estų žvejai, tačiau jį iš jų atėmė povandeniniais laivais atvykę sovietų jūreiviai.

Po dviejų dienų sovietų armija įžengė ir okupavo Estiją. Tačiau Sovietų Sąjunga dar iki okupacijos jau de facto vykdė Estijos blokadą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(45)
(17)
(28)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)