Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
DBA 2011-01-13 13:44
and the Kulbit, though the J-Turn is more useful in combat.
prowler 2011-01-13 16:43
Amerikieciu oro musiu koncepcija nera paremta ''dog fight''taktika tai labiau artima buvo rusams ir vokieciams.Jankiai nuo 60-ju stengesi sukurti ir isdirbti tolimojo raketinio oro musio koncepcija-turedami tobulesne elektronika pirmieji sukure valdomas o-o raketas,nusitaikymo sistemas,radarus,JAV naikintuvai pavirto i dideles nemanevringas,skraidancias raketu gabenimo platformas. Jei PLG tokie variantai dar is bedos tiko-kautis su bombonesiais,raketnesiais,zvalgybiniais lektuvais,tai artimane oro musyje be prosvaisciu, ta aiskiai parode Vietnamas...Technologiskai primityvus MIG-17,MIG-21lengvai susitvarkydvo ir su F-4 ir su F-100D,F-105.Jankiai buvo priversti padaryti liudnas isvadas-lakunus grazinti i mokyklas persikvalifikuoti,i ''fantomus'' grizo patranka pries tai nurasyta kaip moraliai pasenusi...,sukurtos ''agresoriu'' eskadriles.
Bet geriausia ismoktos pamokos atsispindejo laivyno F-14A KOP F-15A,B-manevringi,bet kartu ir ginkluoti patikimomis tol. nuotolio o-o raketomis,su galinga avionika.Kad tai teisingas zingsnis parode 1982m.Libano konfliktas.veliau Irakas...
F-22A''Raptor''buvo sukurtas ne artimam musiui o pagal ideja-''uzfiksuok pirmas,issauk pirmas,sunaikink pirmas''T.y.jis turi priesa uzfiksuoti kol jo paties priesininko
radarai nemato,ir raketos nepasiekia,jei priesas sugebes priskristi iki jo ir itraukti i ''dog fight'a"tai jau skaitytusi kaip ''zaliotas'' ''raptor''iaus avionikai ar pilotui.
Simplicity 2011-01-13 16:53
Kur jau čia nematomas... Raudona žvaigždė iš tolo šviečia
anonimas 2011-01-13 17:53
Del B2 nesigincysiu, nes oficialios informacijos neradau.
Ka turi galvoje F22 netinka didesnio greicio manevrams? Sakydamas didesnio greicio isivaizduoju ~800km/h. Didesnio greicio manevrai labai paprasti ir apriboti pvz 9G. Kai greitis 700-900km/h daug neprigalvosi/nesivartysi, o jei ir prisigalvosi greitis staigiai kris. Tokie manevrai greiciausiai atliekami, kai reikia griebtis uz paskutinio siaudo arba per aviacijos sou. Energija=persvara.
enternald 2011-01-13 18:27
Jis tinka tiems manevrams tačiau tai ne F22 stiprioji pusė. Teisingai įsivaizduoji greitus manevrus. Bet dėl to kad F22 yra geras stealth naikintuvas jam teko paaukoti kai kurias aerodinamines sistemas, kas manevruose praverčia tarkim:
http://en.wikipedia.org/wiki/Canards
Stealth technologija visados reikalauja ko nors atsisakyti, tik per metus tobulėjant technologijai reikia vis mažiau paaukoti dėl radarų nematomumo. F-117 buvo apskritai savo savybėmis prastas lėktuvas palyginus tarkim su panašios rolės A-10 ar bet kuriems F 16 ar F15.
patalnius 2011-01-13 19:06
Kas jums yra pilieciai? Kinai nemoka gaminti? Kinu pagaminta technika nekokybiska? nepatikima? atsibuskit! Idomumo sumetimais perziurejau technika kuria turiu namie. Iphone, Acer nesiojamas kompiuteris, Samsung nesiojamas kompiuteris, Asus nesiojamas kompiuteris, HTC telefonas, Panasonic televizorius. Viskas pagaminta kinijoje. Taip dabar daug kas sakys jie tik pagal kitu saliu uzsakymus gamina prekes ir kad tai ne ju technologijos, bet pagaminta tai kinijoje. begamindami prisivogia technologiju ir daro savo kopijas, niekas nesako kad prastesnes nes technologijos tai tos pacios. Taip jie gamina ir daug visokio beprasmio slamsto ziurint gariunu lygmeniu kur gali "firminius" gaminius uz kelis litus nusipirkti. bet toki suda jie tik uzsieniui ir savo labai varganiems pilieciams gamina. Tie kas gali ipirkti perka ne ka prastesnes kokybes vietinius gaminius negu mes perkame Europoje. Visa toki suda jie orientuoja i tuos kurie negeba ipirkti geresnes kokybes daiktu. Visa tai ne mano pamastymai o pazistamu, bendramoksliu ir draugu pasakojimai.
lightfire 2011-01-13 20:14
tikiuosi tu ir tavo bendramoksliai,pažįstami bei draugai supranta, kad nešiojami kompiuteriai bei stealth naikintuvai bei pastarųjų sudedamosios dalys/technologijos yra du skirtingi dalykai...?
mnv 2011-01-14 00:30
Pagaminta skiriasi nuo SUKURTA. Tu ir lietuviams galetum duot brezinius, "know how" ir jie pagamins tau ta naikintuva, televizoriu ar telefona. Bet ar sukurs nuo nulio? Samsung KURIAMI korejoje, panasonic - japonijoje.
neblogenso 2011-01-14 03:34
Taip kinai gamina pigius gaminius, bet uzsienio gamyklos, cechai irengti Kinijoje gamina produkcija grieztai pagal Europos ar US standartus.
Kaip bebutu.
US vis didesnis vaidmuo skiriamas sparnuotoms raketoms, ar elektromagnetinems patrankom. Ir filosofija ta - pashauk pirmas. Nera nematomu lektuvu radarui, juos tiesiog sunkiau sekti ar pastebeti. Del fomos signalas labai sumazinamas ar neatitinka radaro bangu. Dar yra ivairiausiu dazu ir medziagu kurios visaip tuos signalus sugeria ar slopina. Kuriais dabar ir dengia didziaja dali naujos kartos lektuvu. Manau geriausias stealth savybes turi B2 ar f117: yra trikampiai su pasleptu duju ishmetimu, ir skraido nevirshgarsiniu greichiu. F117 gali buti aptinkamas radaru, bangoms atsispindejus nuo atmospferos. Del stealth formos lektuvai tampa nestabilus ir reikalinga elektronika padedanti skristi. F22 turi vektorine ishmetimo sitema, del to yra labai manevringas bet matomas infraraudonaisias jutikliais. Dar ir korpusas lektuvu ikaista. Mig'ai gali susekti uz 45 - 60+ km. pagal silumini spinduliavima. Nieko aishkaus toliau negalima pasakyt apie tuos stealth naikintuvus, nes jie yra brangus, retai dalyvauja oro musiuose arba nedalyvauja rimtesnese pratybose. Tikiuosi kinai ir rusai sukurs kazka geriau nei F22. Be ju mistinio RCS jie brangiai atsieina - http://www.youtube.com/watch?v=vIvgBbXKL5E . Skaichiau, net lietus nuplauna stealth dazus.
Beje, gal kas zino ka apie plasmos technologijas naudojamas rusu aviacijoje? Raso, kad plasma ne tik sugeria radijo bangas, taip sumazindama RCS, bet ir gerina aerodinamines savybes, apsaugo nuo elektromagnetiniu ginklu.
Simplicity 2011-01-14 09:51
Kinai nieko negamina, o tik kopijuoja. Kopijos kokybė labai priklauso nuo to kur buvo "klonuojama" ir ar liko nuo oficialių užsakymų presformos. Pavyzdys su iPhone'ais ir Samsungais yra labai nevykęs. Su juo smarkiai prašauta pro šalį, nes gamina Apple ir SAMSUNG'as, o jau surenka kiniečiai. Nupaišo žinomi vardai plokštes, dizainą, sukuria programinę įrangą, presformas plastmasinėms dalims, o jau kinai pagal brėžinius viską sulipdo į krūvą ir užklijuoja lipdukus. Lygiai taip pat ir mes Lietuvoj dirbom, surinkinėjom japonišką techniką iš jų pateiktų dalių ir klijavom lipdukus Made in EU.
Duok kinams ką nors sukurt patiems, tai bus panašiai kaip rusams. Tik pas juos vietoj tanko balistinė raketa gausis
Mano galva, kinai laikosi tik dėl trijų dalykų:
1. Beprotiškai pigi darbo jėga, leidžianti gaminti daug, pigiai, neefektyviai ir su nemažu procentu brokuotos produkcijos. (Kam teko susidurt su kinais, tas pasakys, kad kartais užsakytoj partijoj būna ir iki 50 proc. brokuotų prekių ar dalių. Jei laiku pastebėsi, tai gausi kompensaciją- nemokamai atsiųs partiją sveikų(?) dalių)
2. Visiškai nekreipiamas dėmesys į gamtos apsaugą ir ekologiją. Gamybos atliekų ten niekas neutilizuoja, valymo įrenginių nestato, o gyvena kaip senais gerais tarybiniais laikais- verčia viską į pakeles, pamiškes ar sąvartynus. (Dėl to ten ir gimstama su penkiom galvom, be rankų, be kojų ir t.t.)
3. Gamtiniai ištekliai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Atliktas bandomasis kinų „nematomo“ naikintuvo J-20 skrydis (Video)