Vietnamas nusprendė tapti pagrindiniu lustų gamintoju – iki 2050 metų šalyje bus pastatytos šešios puslaidininkių gamyklos  (1)

Vienintelis reikšmingas puslaidininkių objektas Vietname šiuo metu yra „Intel“ mikroschemų surinkimo ir testavimo centras, tačiau iki 2050 m. šalis siekia tapti svarbiu žaidėju puslaidininkių pramonėje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ministras pirmininkas Pham Minh suformulavo strategiją, kurioje pateikiami konkretūs tikslai, išsamūs terminai ir praktiniai žingsniai, skirti šio sektoriaus augimui skatinti, atkreipia dėmesį „TrendForce“.

Dokumentas yra visapusiškas ir apima penkis pagrindinius tikslus: specializuotų mikroschemų projektavimą, elektronikos sektoriaus augimo skatinimą (naudojant mikroschemas, sukurtas Vietname ir kitose šalyse), kvalifikuotos darbo jėgos formavimą, investicijų pritraukimą ir kitų iniciatyvų, skirtų pramonės vystymui, įgyvendinimą.

Inovacijos ir investicijos: Vietnamo kelias į puslaidininkių pramonę

Pirmasis strateginio plano etapas apima laikotarpį nuo 2024 iki 2030 metų.

Pagrindinis dėmesys bus skiriamas Vietnamo stiprybių panaudojimui siekiant pritraukti tiesiogines užsienio investicijas ir kurti tyrimų, projektavimo, gamybos bei puslaidininkių testavimo kompetencijas.

Iki šio etapo pabaigos šalis planuoja įsteigti ne mažiau kaip 100 projektavimo įmonių, pastatyti vieną mažą puslaidininkių gamyklą ir 10 įmonių, skirtų jų pakavimui ir testavimui.

[Pasaulinė premjera] EU+Kuponas. Nuostabios kainos el. paspirtukas: 500W, iki 80 km, NFC ir kt. (Video, „Ausom GX1“)
9842 3

Pasaulinė premjera

Specialus kuponas

Galioja iki 2024-10-10

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

1 metų garantija

Puikių savybių modelis

Išsamiau

Vietnamas tikisi, kad šis planas leis pasiekti 25 mlrd. JAV dolerių pajamų iš puslaidininkių pramonės, o inžinierių ir universitetų absolventų skaičius viršys 50 000 žmonių.

Prognozuojama, kad iki 2030 metų elektronikos pramonės pajamos viršys 225 mlrd. JAV dolerių, o tai gali reikšti papildomų elektronikos surinkimo įmonių statybą.

Vietnamo strategija: nuo 50 000 inžinierių iki pasaulinio puslaidininkių lyderio

Turint 50 000 inžinierių ir universitetų absolventų puslaidininkių srityje, antrasis etapas, truksiantis nuo 2030 iki 2040 metų, leis suderinti savarankiškumą ir tiesiogines užsienio investicijas.

Šalis planuoja sukurti ne mažiau kaip 200 mikroschemų projektavimo įmonių, pastatyti dar dvi gamyklas ir 15 pakavimo bei testavimo įmonių.

Svarbiausias antrojo etapo aspektas yra žmogiškųjų išteklių plėtra — iki 2040 metų aukštos kvalifikacijos specialistų skaičius turėtų padvigubėti ir viršyti 100 000 žmonių.

 

Iki šio etapo pabaigos pajamos iš puslaidininkių pramonės turi viršyti 50 mlrd. JAV dolerių, o pridėtinė vertė sudarys 15–20 %; metinės elektronikos pramonės pajamos turėtų viršyti 485 mlrd. JAV dolerių su pridėtine verte 15–20 %.

Trečiajame etape (2040–2050 m.) Vietname turėtų būti įsteigta ne mažiau kaip 300 projektavimo firmų, dar trys puslaidininkių gamybos gamyklos (iš viso šešios) ir 20 pakavimo bei testavimo įmonių.

Turėdamas 600 mikroschemų projektavimo įmonių, Vietnamas sieks tapti pirmaujančia šalimi puslaidininkių tyrimų ir plėtros srityje.

Šiame etape planuojamos pramonės pajamos turėtų viršyti 100 mlrd. JAV dolerių, tuo pačiu didinant savarankiškumą.

 

Pagal strategiją, iki 2050 metų Vietnamo elektronikos pramonės pajamos viršys 1 trilijoną JAV dolerių, o pridėtinės vertės tikslai svyruos nuo 10 % iki 25 %.

Nors Vietnamas šiuo metu nesusijęs su mikroschemų gamyba, netoli Ho Ši Minh miesto veikia „Intel“ puslaidininkių bandymų ir surinkimo objektas, kuris yra itin svarbus kompanijos veiklai.

Didelės investicijos šalyje taip pat buvo atliktos tokių kompanijų kaip „Samsung Electronics“, „Intel“, „ASE“, „Amkor“, „Texas Instruments“, „NXP“, „ON Semiconductor“, „Qualcomm“, „Renesas Electronics“, „Marvell“, „Infineon“ ir „Synopsys“, o „Nvidia“ teigiamai atsiliepė apie šalį.

Tačiau šaliai dar reikia įveikti keletą iššūkių, susijusių su energijos tiekimu, žemu darbo užmokesčio lygiu ir technologinės infrastruktūros spragomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Mokslotaskas.lt
Mokslotaskas.lt
(3)
(0)
(3)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: