50=50. Vokiška versija dar labiau palengvina šią taisyklę  ()

Šią taisyklę verta taikyti ne tik žiemą, bet ir vasarą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip važiuoti rūko, juodo ledo ar pūgos metu? Nors Lietuvoje KET aiškiai apibrėžia šią problemą, verta taikyti papildomą taisyklę. Kalbame apie Vokietijoje žinomą koncepciją 50=50.

Pagal Lietuvoje galiojančias taisykles, vairuotojas turėtų važiuoti tokiu greičiu, kuris leistų saugiai važiuoti kelyje ir valdyti transporto priemonę bet kokiomis sąlygomis. Trumpai tariant, tai reiškia, kad turėtumėte prisitaikyti prie esamos situacijos. Pavyzdžiui, esant tirštam rūkui ar stipriai sningant turėtumėte sulėtinti greitį, net jei ženklai to nereikalauja.

Kaip vairuoti saugiai? Taikykite taisyklę 50=50

[EU+Kuponai] „Merry Christmas“ išpardavimas! Paskutinė proga. Vaizdo projektoriai, el. motociklai vaikams, drėgmės surinktuvai, 3D spausdintuvai ir kt.
6990

„Merry Christmas“ išpardavimas!

Paskutinė proga šiais metais

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-24

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo T2 Max NEW“ - puikus Android vaizdo projektorius tapo dar geresnis

2) „Solayce PD12R-02EE“ - drėgmės surinktuvas (patalpų sausintuvas)

3) „Hyper GOGO Cruiser 12 Plus“ - el. motociklas su Bluetooth kolonėle ir APP, žalias modelis

4) „QIDI Tech Q1 Pro“ - aukščiausios klasės 3D spausdintuvas su dvigubais Z varikliais, 60 ℃ kameros šildymu ir kt.

Išsamiau

Šios dilemos sprendimas galėtų būti užsienyje (pvz., Vokietijoje) taikoma 50=50 taisyklė. Esant prastam matomumui (mažiau kaip 50 metrų), būtina naudoti galinius rūko žibintus. Tokiu būdu jus lengviau pastebės važiuojantys jums iš galo.

Vokiška versija dar labiau palengvina šią taisyklę. Esmė ta, kad jei matomumas yra mažesnis kaip 50 metrų, važiavimo greitis turėtų būti lygiai tiek kilometrų per valandą, koks yra matomumas į priekį metrais. Mažesnis greitis reiškia trumpesnį stabdymo kelią pavojaus atveju ir daugiau laiko tinkamai reaguoti.

 

Šią taisyklę verta taikyti ne tik žiemą, bet ir vasarą, pavyzdžiui, staiga užklupus audrai. Žinoma, jei tik jaučiatės galintys vairuoti tokiomis sąlygomis. Jei ne, daug geresnis pasirinkimas būtų nuvažiuoti į vietą, kur galėtumėte palaukti, kol audra nurims.

Rizikuoti tikrai neverta. Juk kalbama apie saugumą: jūsų, keleivių ir kitų eismo dalyvių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(25)
(7)
(18)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()