Artimiausioje ateityje automobiliai tikrins sveikatą  (5)

Automobilių gamintojai nebežino, kaip prisivilioti pirkėjus. Automobiliai panašėja ir vienodėja, tad gamintojai neriasi iš kailio. Vienas iš būdų – vairuotojo sveikatos diagnostika.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV gigantas „Ford” planuoja artimiausiu metu pradėti gaminti automobilius, kurie galės tikrinti vairuotojų sveikatos būklę. Amerikos visuomenė sparčiai sensta – kasdien 10 tūkst. amerikiečių sukanka 65 metai, tad sveikata tampa vis svarbesniu faktoriumi.

Kiekvienais metais milijonams žmonių diagnozuojamas diabetas, todėl „Ford” inžinieriai planuoja padėti žmonėms kovoti su šia liga.

Kaip praneša naujienų agentūra „Bloomberg”, „Ford” bendrovės poligone Mičigane (JAV) jau bandomas „Explorer“ visureigis, kuris sugeba patikrinti cukraus kiekį vairuotojo kraujyje. Beje, automobilis, pranešęs apie tyrimo rezultatus, palinki sėkmingos kelionės.

„Ford” inžinieriai planuoja artimiausiu metu pradėti montuoti sistemas astma ir alergija sergantiems vairuotojams. Tokia sistema sugebės tikrinti vairuotojo kvėpavimo sistemą. Be to, salone bus tikrinamas oras – ar jame nėra alergenų, kurie gali sutrikdyti vairuotojo sveikatą. Planuojama tokią sistemą sujungti su navigacine įranga, kuri, atsižvelgiant į transporto srauto intensyvumą, galėtų planuoti kelionę ne tokiais užterštais keliais.

Tuo pat metu „Ford” koncerno Europos padalinys jau bando sėdynę, kurioje sėdinčiam gali būti tikrinamas širdies darbas ir kuri galėtų perspėti keleivį ar vairuotoją apie jo širdies darbo sutrikimus. Planuojama apie diagnozuotą sveikatos sutrikimą netgi perspėti asmeninį vairuotojo gydytoją.

„Ford” inžinieriai mano, kad išskirtiniais atvejais sistema galėtų nukreipti telefono skambučius į balso paštą, kad netrukdytų vairuotojo, taip pat pakeisti muziką į ramesnę. Manoma, kad medicininės-diagnostinės automobilinės sistemos prekyboje pasirodys jau kitais metais.

Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)